در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

این پرینتر سه بعدی همزمان از چند شیء مختلف پرینت با رنگ طبیعی می گیرد!

پنجشنبه 27 خرداد 95 12:03 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر این پرینتر سه بعدی همزمان از چند شیء مختلف پرینت با رنگ طبیعی می گیرد!

آخرین چاپگر 3 بعدی شرکت Stratasys مدل J70 است که می تواند از اشیاء پرینتی با دقت و صحت رنگ واقعی چاپ کند. به علاوه اینکه می تواند از چند شیء بدون توجه به نوع آن که سخت باشد یا نرم، شفاف باشند یا غیر شفاف به طور همزمان پرینت بگیرد و نتایج خوبی داشته باشد.
این پرینتر از فناوری اختصاصی Polyjet استفاده می کند که استراتژی سه بعدی آن مانند پرینترهای جوهرافشان است. قطرات کوچک یک پلیمر حساس به عکس روی سینی می افتند و سپس نقاط روشن می شود. اگر شیئی پیچیده باشد به عنوان مثال برجستگی داشته باشد نرم افزار طراحی 3D به طور اتوماتیک آن ها را اضافه می کند.
J750 اولین پرینتر Polyjet از Stratasys نیست اما اولین پرینتری است که از 5 رنگ فیروزه ای، بنفش، زرد، مشکی و سفید به جای سه رنگ پشتیبانی می کند. نمایش رنگ سفید به طور اختصاصی نشان می دهد که این پرینتر می تواند از فرایند CMYK استفاده کند که طیف رنگ 360,000 تایی را به ارمغان می آورد. در واقع چاپگر می تواند درجه حرارت رنگ ها و ترکیب الگوهای مختلفی مثل چوبی، شطرنجی و... را پیاده سازی کند.
پرینترهای سه بعدی قدیمی هم می توانند رنگ بسازند اما کیفیت، دقت و صحت رنگ های آن ها قابل قیاس با J70 نیست. از سوی دیگر J750 می تواند به لطف رزولوشن افقی 600dpi و رزولوشن عمودی 1800dpi پرینت های با کیفیت بالا ایجاد کند.
این پرینتر می تواند ترکیبی از مواد مختلف را با ترکیب دو یا چند پلیمر و تغییر ویژگی های آنها از سخت به نرم و از مات به شفاف ایجاد کند. همه این ها در یک پرینت است که بسته به آنچه شما نیاز دارید می توانند تغییر کنند.

منتشر شده در gizmag

برچسب: چاپگر-3-بعدی   J70  

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share