در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

5 راه جلوگیری از ورود اسپم به ایمیل

دوشنبه 24 خرداد 95 01:03 |   |

دسته بندی:اینترنت

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر 5 راه جلوگیری از ورود اسپم به ایمیل

از فرانک میلر در مورد راه جلوگیری از ورود ایمیل های اسپم و یا کاهش آن ها پرسیده شد و وی پاسخ آن را به شرح زیر آورده است:
هیچ راهی برای از بین بردن کامل هرزنامه ها وجود ندارد ولی بهترین راه افزایش فیلترها  و در نتیجه کاهش آثار مخرب هرزنامه هاست.
بعضی ایمیل های مشکوک از طریق سرورهای محلی به طور اتوماتیک فیلتر می شوند اما باز هم یک سری ایمیل ها با استفاده از ترفندهای خاص مثل استفاده از عناوین مثبت می توانند از فیلتر این سرورها عبور کنند که شما خود باید برای کاهش ان ها دست به کار شوید.

1-گزارش اسپم

وقتی ایمیل اسپم مشاهده کردید فقط آن را پاک نکنید بلکه وجود آن را به سرور پست الکترونیکی خود هم اطلاع دهید. اگر از Gmail استفاده می کنید بر روی دکمه گزارش اسپم (آیکون آن شبیه به علامت تعجب) کلیک کنید.
اگر سرویس دهنده ایمیل شما از نظر امکانات خوب و مناسب باشد آن ایمیل را به عنوان اسپم می شناسد و با گزارش شما آن را برای همیشه فیلتر می کنند.

2-هرگز به اسپم ها پاسخ ندهید.

اگر شما مطمئن هستید که یک ایمیل اسپم است به هیچ عنوان آن را باز نکنید. اگر مطمئن نبودید و آن را باز کردید به هیچ عنوان بر روی لینک ها و دکمه های آن کلیک نکنید.
اگر در لیست اسپم ها نام دوست یا همکار خود را دیدید با وی تماس بگیرید و به او اطلاع دهید تا بداند حساب کاربریش در خطر است.

3-آدرس ایمیل خود را  منتشر نکنید

بیشتر اسپم ها از طریق افرادی که آدرس ایمیل شما را دارند برایتان ارسال می شود بنابراین تا جای ممکن ایمیل خود را در اختیار هرکسی قرار ندهید.
تا جای ممکن آدرس ایمیل خود را برروی وب منتشر نکنید و اگر لازم بود از آدرس ایمیل دیگری غیر از ایمیل شخصیتان استفاده کنید.

4-استفاده از فیلترهای ضد اسپم

اکثر مجموعه های امنیتی از فیلترهای ضد اسپم روی شبکه های داخلی خود استفاده می کنند. با این کار فیلتر هرزنامه ها قوی تر انجام می شود به عنوان مثال اگر در داخل سازمان از Outlook اداری استفاده شود این فیلترها عمل می کنند اما هنگام کار با Outlook.com این فیلترها اثری ندارند.
بنا به گزارش های منتشر شده در ماه آوریل مشخص شد که این فیلترها خیلی خوب عمل می کنند و بهترین عملکرد  را  ESET Smart Security 9  داشته است.

5-آدرس ایمیل خود را تغییر دهید

این به عنوان سخت ترین و آخرین راه ممکن برای زمانی که شما به هرزنامه پاسخ داده اید و یا آدرس ایمیل خود را منتشر کرده اید پیشنهاد می شود . 
البته پیشنهاد می شود قبل از حذف ایمیل  تغییر آن را به اطلاع مخاطبان خود برسانید و احتمالا چند ماهی مجبور به حفظ ایمیل قبلی خواهید شد که در طول این مدت می توانید با استفاده از روش های گفته شده تعداد اسپم های دریافتی را کاهش دهید.

منتشر شده در pcworld
 

 

برچسب: spam   هرزنامه  

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share