در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

32 میلیون حساب کاربری توئیتر هک شد

شنبه 22 خرداد 95 11:03 |   |

دسته بندی:امنیت

|

[[rateUserCount]]



تصویر اصلی خبر 32 میلیون حساب کاربری توئیتر هک شد

بنا به گزارش LeakedSource بیش از 32 میلیون اعتبار توییتر هک شد. طبق این گزارش از یک پایگاه داده بیش از 32 میلیون اعتبار توییتر به سرقت رفته است. 

خبر خوب اینکه LeakedSource  با استفاده از یک مدل freemium اجازه می دهد کاربران بتوانند می تواند حساب کاربری خود را جهت اطلاع از هک شدنشان به صورت رایگان جستجو کند؛ در حالی که برای دیدن بیشتر حساب ها باید مشترک این سرویس شوید که برای اشتراک سالیانه باید بیشتر از 200 دلار پرداخت کنید.

  LeakedSource می گوید هیچ شاهدی وجود ندارد که نشان دهد کلمه عبور کاربران به طور مستقیم از توییتر برداشته شده باشد. این شرکت معتقد است که کاربران توسط نرم افزارهای مخرب برداشت نام کاربری و کلمه عبور از مرورگرها آلوده شده اند. ضمن اینکه به نظر می رسد هدف بدافزار بیشتر کاربران روسی بوده است.

اگر شما می خواهید بررسی کنید که آیا اطلاعات شما هم هک شده یا نه می توانید از طریق صفحه اصلی LeakedSource اقدام کنید. این پایگاه داده توئیتر شامل ایمیل و رمز عبور است و با نام کاربری جستجو نمی کند.  برای عضویت در LeakedSource اطلاعات مهم لازم نیست. لازم است بدانید که نتیجه جستجو هرچه باشد بهتر است جهت امنیت بیشتر کاربران رمز عبور خود را تغییر دهند. 

روش های زیر را جهت امنیت بیشتر اطلاعات  پیشنهاد می شود:

خطر سرقت اطلاعات حساب های آنلاین همیشه وجود دارد و هیچ راهی برای کنترل امنیت سایت ها در وروداطلاعات وجود ندارد پس باید راه هایی برای کاهش خطر را همیشه مدنظر داشته باشید.

1-از مرورگر خود اطمینان حاصل کنید. مطمئن شوید که مرورگر در برابر سایت های خطرناک از اطلاعات شما محافظت می کند. 

2-از یک برنامه مدیریت رمز عبور مثل LastPass، Dashlane یا 1Password استفاده کنید. 

3-هرگز از کلمه عبور یکسان برای سایت های مختلف به خصوص سایت های مهمی مثل حساب بانکی، شبکه های اجتماعی و ایمیل استفاده نکنید.

3-مطمئن شوید که حدس رمز عبور سخت است. از حروف بزرگ و کوچک و نمادها در صورت امکان استفاده کنید.

4-شاید مهمتر از همه این باشد که تا جای ممکن از احراز هویت دو وجهی استفاده کنید. این برای زمانی است که یک حساب آنلاین نیاز به یک کد کوتاه دوم دارد که قبل از پذیرش حساب کاربری توسط برنامه به تلفن هوشمند ارسال می شود. در اینصورت حتی اگر رمز عبور به سرقت برود توسط یک فاکتور دوم می توانید تا تغییر رمز عبور شانس بیشتری برای جلوگیری از هک داشته باشید.

منتشر شده در pcworld

 

برچسب: هک-توئیتر   LeakedSource  

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share