در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

KRITA 3.0 رقیب فتوشاپ معرفی شد!!!

سه شنبه 18 خرداد 95 12:03 |   |

دسته بندی:نرم افزار

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر KRITA 3.0 رقیب فتوشاپ معرفی شد!!!

بعد از یک سال تلاش سرانجام تیم کریتا KRITA3.0 را با نام Animation Release منتشر کرد. قبل از شروع توسعه برای تأمین هزینه های توسعه این نرم افزار کمپینی با نام کیک استارتر ایجاد شد. یکی از ویژگی های بارز این نرم افزار پشتیبانی از انیمیشن است سایر ویژگی های آن نیز در ادامه بیان خواهد شد. البته قرار است امکانات دیگری نیز در نسخه بعدی 3,1 به آن افزوده شود.
برخی از امکانات و ویژگی های Krita 3.0 در زیر آمده:
1-پشتیبانی از انیمیشن در هسته Krita
2-پیش نمایش برای عملکرد بهتر و نقاشی با ابزارهایی مثل قلم موهای بزرگ 
3-برای توسعه راحت تر در آینده با KDE Freamwork 5 و QT 5 پورت شده
4-عملکرد چند لایه ای آن نسبت به Krita 2,9 بهبود یافته است.
5-بهبود رابط گرافیکی کاربر: به عنوان نمونه ابزار برش، دستیار ویرایش و ابزار خط راست بهبود یافته است

تا کنون هیچ برنامه ای برای متوقف کردن Krita3,0  وجود ندارد. زیرا با گذشت هفت روز از کمپین کیک استارتر مبلغ 30,404 یورو جمع آوری شده که از 30,000 یوروی  مورد انتظار نیز بیشتر شد. جدیدترین کمپین ایجاد شده در کیک استارتر با نام Krita 2016: Let’s meke text and vector art awesome نامگذاری شده است. همانطور که از عنوان آن پیداست توسعه دهندگان این نرم افزار احساس می کنند نیاز به بهبود و ارتقاء ابزارهای متنی است چرا که معتقدند ابزارهای متنی موجود برای طرح های ساده خوب است اما برای ایجاد پوستر یا کارت های بازی به هیچ عنوان قابل قبول نیستند.
کسانی که در حال کار با Krita2,9 هستند در صورتی که بخواهند Krita3,0 را به صورت آزمایشی اجرا کنند می توانند بدون نگرانی اقدام به نصب آن کنند زیرا با نصب نسخه جدید تنظیمات و پیکربندی نسخه قبلی همچنان حفظ خواهد شد و امکان نصب هم زمان هر دو نیز وجود دارد.
Krita3,0 برای ویندوز، لینوکس و OS X در دسترس است اما متأسفانه کاربران OS X برای استفاده از انیمیشن باید تا انتشار نسخه 3,1 منتظر بمانند. تیم Krita به کاربران OS X توصیه کرده که هنگام استفاده از این نرم‌افزار برای کارهای خود و مواجه نشدن با مشکلاتی که به دلیل عدم پشتیبانی اپل از OpenGL 3.0 ممکن است ایجاد شود، OpenGL را غیرفعال کنند.

شما می توانید لیست کامل تغییرات در وب سایت Krita مطالعه نمایید.
منتشر شده در neowin


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share