در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

با گوگل، آیفون گم شده خود را پیدا کنید

پنجشنبه 13 خرداد 95 12:03 |   |

دسته بندی:امنیت

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر با گوگل، آیفون گم شده خود را پیدا کنید

گوگل راهی برای پیدا کردن آیفون با استفاده از جستجو در وب ارائه داد.
 کاربران آی فون یا اندروید با جستجوی عبارت "I lost my phone" در گوگل، می توانند با گوشی خود تماس بگیرند و یا مکان آن را بر روی نقشه ببینند.
در حال حاضر کاربران با استفاده از حساب کاربری خود در گوگل می توانند به اطلاعات متصل به حساب کاربری خود در گوگل دست یابند و با استفاده از آن گوشی خود را پیدا کنند اما سرویس "Apple's Find my iPhone"، امکانات بسیار بهتری نسبت به اندروید دارد.

سیستم مکان یاب گوگل برای پیدا کردن گوشی راه حل مناسبی به نظر می رسد اما نمی تواند از راه دور تلفن را قفل کند یا اطلاعات را پاک کند اما با افزودن این ویژگی از این پس کاربران آیفون می توانند حتی از راه دور نیز از اطلاعات خود محافظت کنند و به سارقان اجازه ندهند به اطلاعات شخصی آن ها دست یابند.

نکته جالب توجه اینکه گوگل با فراهم کردن این دو قابلیت برای کاربران موبایل از یک طرف رقابتی میان تولید کنندگان تلفن همراه و از سوی دیگر سرمایه گذاری جدید برای خود فراهم کرده و از این پس فقط یک موتور جستجوی معمولی نیست.

با ایجاد این سرویس، رقابتی نابرابر ایجاد شده چرا که احتمالا کاربران برای حفظ امنیت بیشتر گوشی های خود تمایل بیشتری به استفاده از اپل نشان خواهند داد و بدین ترتیب تعداد کاربران آیفون بیشتر از کاربران آندروید خواهد شد.

منتشر شده در pcworld

 


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share