در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

منتظر تلفن همراه جدید گوگل باشید!

شنبه 1 خرداد 95 06:03 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر منتظر تلفن همراه جدید گوگل باشید!

پروژه آرا ( Ara )، رویای گوگل برای ساخت گوشی های مدولار، ترکیبی از طرح های آینده نگرانه زیبا و تاخیرهای ملال آور می باشد. اما گوگل اخیرا قول داده است که نرم افزار سازان در فصل پاییز و کاربران در سال 2017 گوشی مدولار این سازنده را دریافت می کنند.

چند سال از این که گوگل پروژه آرا را شروع کرده می گذرد اما هم اکنون این پروژه به دلیل مشکلات سخت افزاری با موانعی مواجه شده است. قرار بود که گوشی جدید بخشی از برنامه آزمایشی گوگل که در پورتو ریکو اجرا شد، باشد اما این برنامه نیز در ماه اوت ( 10 مرداد تا 9 شهریور ) متوقف شد.

هنوز بعد از یک سال پروژه آرا حرف های زیادی برای گفتن ندارد اما می توان گفت که گوگل با الهام گیری از گوشی های مدولار موجود در بازار می خواهد به زودی محصول خود را نیز وارد بازار کند. در حال حاضر گوشی ال جی G5 تنها دستگاه مدولار موجود در بازار می باشد که از مجیک اسلت ( magic slot ) بهره می برد؛ البته گفته شده است که موتو X و آیفون 7 نیز به برخی از ویژگی های مدولار مجهز هستند.

پروژه آرا در واقع مدولارترین محصول شناخته شده می باشد، پازلی سخت افزاری که ترکیبی از چند مدول می باشد که کاربران می تواند قطعات آن را هرگونه که می خواهند به یکدیگر وصل کنند. هم اکنون به نظر می رسد که ساخت این پروژه تقریبا به اتمام رسیده است.

تیم آرا در گوگل I/O فیلمی را از محصول جدید نشان دادند که در آن اعضای تیم قطعات گوشی را بدون نیاز به خاموش کردن آن از یکدیگر جدا و یا به یکدیگر متصل می کردند. گوگل علاوه بر این یک کلیپ تبلیغاتی از گوشی خود را منتشر کرده است.

 
منتشر شده در فیسیت
برچسب: google   گوگل   گوشی مدولار  

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share