در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

ژاکت هوشمند؛ گوگل در کنار Levis!

شنبه 1 خرداد 95 06:03 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر ژاکت هوشمند؛ گوگل در کنار Levis!

اولین لباس مجهز به فناوری پارچه حس کننده پروژه ژاکارد تقریبا آماده است. گوگل و لویس ( Levis ) سال قبل در گوگل I/O قراردادی را به منظور ساخت و عرضه لباس های هوشمند مجهز به فناوری پروژه ژاکارد ( Project Jacquard ) امضاء کردند. به بیان ساده در این فناوری از پارچه های رسانا به منظور ساختن یک پچ تعاملی با قابلیت درک فشار، تماس دست و حتی پیش بینی مکان قرار گرفتن دست در ساخت لباس ها استفاده شده است. فناوری پروژه ژاکارد در کل ایده ای خلاقانه می باشد که تیم ATAP گوگل از آن در ساخت یک ژاکت با نام Levis Commuter jacket استفاده کرده است، ژاکتی که به زودی وارد بازار می شود.

همان طور که چند ساعت پیش در گوگل I/O توضیح داده شد، در ساخت قسمت بازوی چپ این ژاکت از فناوری ژاکارد استفاده شده است. در این قسمت علاوه بر این یک مدار بلوتوث فعال به کار رفته که بین کاربر و دکمه آستین سمت چپ لباس ارتباط برقرار می کند. این دکمه همچنین رابط بین گوشی همراه و ژاکت می باشد که به واسطه آن کاربر دقیقا می تواند حرکات دست خود را که در هنگام کار با نرم افزارها به آن ها نیاز دارد، به گوشی منتقل سازد.

در فیلم ضبط شده از این ژاکت نشان داده شده است که کاربر با کمک فناوری جدید می تواند به طور مثال صدای موسیقی گوشی خود را کم کند، ترانه های گوشی را عوض کند و همچنین مسیرهای ناوبری را از گوگل مپ دریافت نماید. هدف از ساخت این ژاکت خلق یک تعامل داخلی است که با کمک آن موتورسواران بتوانند گوشی های خود را در هنگام رانندگی به گونه ای ایمن کنترل سازند. این ژاکت در واقع به عنوان یک ژاکت موتورسواری ساخته شده است.

ژاکت هوشمند گوگل در واقع با استفاده از فناوری های استاندارد ساخت لباس شرکت لویس ساخته شده است و به مراقبت شدیدی نیاز ندارد به این نحو که کاربران می توانند مانند همه لباس های خود این ژاکت را بپوشند و یا بشویند. کاربران تنها باید قبل از شستن لباس، دکمه بلوتوث دار آن را جدا کنند. این اولین باری است که لویس یک لباس را با این فناوری می سازد. البته این سازنده در نظر دارد که در آینده نزدیک لباس های کاری و ورزشی خود را نیز وارد بازار کند.

گوگل گفته است که نرم افزارسازان به همه میزبان API دسترسی خواهند داشت تا بتوانند نرم افزارهایی را بسازند که ژاکارد را پشتیبانی کنند، از این رو انتظار می رود که تا زمان عرضه این ژاکت نرم افزارهای زیادی برای آن عرضه شود. در حال حاضر این لباس می تواند نرم افزارهای تماس گیرنده، پیام رسان، گوگل پلی موزیک، گوگل مپ، اسپاتیفای و استراوا را پشتیبانی کند.

لویس در نظر دارد که این ژاکت را از ماه مارس تا ماه مه سال 2017 ( 11 اسفند تا 11 خرداد ) در بازار عرضه کند؛ البته این ژاکت هوشمند در اواخر سال 2016 از یک تست بتا عبور می کند؛ در صورتی که ژاکت هوشمند گوگل با موفقیت از این آزمون رد شود می توان انتظار داشت که مشتریان زیادی برای خرید آن حاضر شوند.

منتشر شده در فیسیت

برچسب: google   گوگل   لویس   Levis   لباس هوشمند  

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share