در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

کنفرانس تجربه کاربری شیراز

سه شنبه 21 اردیبهشت 95 06:02 |   |

دسته بندی:اخبار فافا

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر کنفرانس تجربه کاربری شیراز

فافا حامي اولين كنفرانس تجربه كاربري شيراز
كنفرانس تجربه كاربري شيراز در تاريخ 23 و 24 ارديبهشت 1395 با حضور كميته علمي، داوران و سخنرانان برجسته فعال در اين عرصه، براي آنها كه به كيفيت زندگي اهميت مي دهند، در دانشگاه شيراز و با تلاش سازمان مردم نهاد "جامعه كاربري شيراز" و حمايت جمعي از فعالين عرصه فناوري از جمله فافا برگزار ميگردد.

ارتقای زندگی چگونه اتفاق می افتد؟
به گمان ما کیفیت زندگی برایند انتظارات و ذائقه متداول ما از کیفیت مسایل پیرامون ماست. یعنی کیفیتی که عموم افراد از یک موضوع انتظار دارند کیفیت متداول آن را شکل میدهد.
تجربه‌ها نقش مهمی در تغییر ذائقه ما دارند.
 اگر شما تا امروز غذاهای دریایی میل نکرده باشید و غذای متداول شما فقط گیاهان بوده باشد این احتمال وجود دارد که تمایل چندانی به خوردن یک غذای دریایی نداشته باشید. اما اگر یک بار یک غذای دریایی را تجربه کنید این جرقه ایی خواهد بود برای تغییر احتمالی ذائقه شما.
در مورد کیفیت نیز ذائقه ما تحت تاثیر عادت و تکرار است. یعنی حضور مداوم در یک اتاق نامرتب بطور تدریجی شرایط را برای ما عادی ساخته و استانداردهای کیفی را کاهش میدهد. اما چنانچه بطور مداوم تجربه نظم و ترتیب داشته باشید، ممکن است انتظار کیفی شما از نظم چنان ارتقا یابد که حتی انتظار قبلی را بطور کامل فراموش کنید و برایتان تعریفی نداشته باشد.
لازمه ارتقای زندگی چیست؟
برای ارتقای کیفیت زندگی دو چیز لازم است:

1. چون ما کیفیت زندگی را برایند انتظارت عمومی میدانیم،‌ ابتدا باید احساس رضایت خواهی و کیفیت طلبی در عموم مردم نهادینه باشد. یعنی طلب کیفیت کردن تبدیل به یک موضوع عمومی و روزمره شده باشد. طبیعتا چنین اتفاقی نیازمند این است که تمام زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری جامعه در مسیر خواستن باشند.

2. باید نوع نگاه به «طراحی» را از یک هنر تزیینی به سمت روشی برای حل مسئله و یا هنر کاربردی تغییر داد. تغییری که باعث شود مسایل را بجای «مشکل» در قالب «مسئله» ببینیم.

رویکرد جامعه تجربه کاربری شیراز برای ارتقای زندگی
از آنجا که جامعه تجربه کاربری شیراز یک تشکل بزرگ از طراحان تجربه کاربری کشور است، رسالت خود را بر پایه ترویج تفکر طراحانه و گسترش نگاه مسئله محور در خصوص موضوعات پیرامون قرار داده است. با اینکه تا به امروز در بیش از ۵۰ رویداد و نشست مختلف بصورت پراکنده در خصوص این موضوع گفتگو شده است، اما از سال ۱۳۹۵ با برگزاری اولین کنفرانس تجربه کاربری شیراز تصمیم دارد رویدادی ملی را هرساله با رویکرد ارتقای کیفیت زندگی برگذار کند.
در این رویداد تلاش میشود از همه افراد موثر و صاحب نظری که تا به امروز نقشی در این موضوع داشته اند استفاده شود. رویکرد جامعه تجربه کاربری شیراز این است که تولید کنندگان محصول و خدمات را با تکنیک ها و روش های بروز برای افزایش سطح رضایت‌مندی آشنا کند.

منتشر شده در uxshiraz,fafa

 


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share