در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

خطر!!! هک اسمارت فون شما، فقط با داشتن شماره تلفن

چهارشنبه 15 اردیبهشت 95 04:02 |   |

دسته بندی:امنیت

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر خطر!!! هک اسمارت فون شما، فقط با داشتن شماره تلفن

هکرها می توانند فقط با داشتن شماره تلفن شما تماس ها، متن ها و یا جابجایی های شما را ردیابی کنند.
کارشناسان امنیت آلمان می گویند: هک کردن یک اسمارت فون بسیار راحت تر از چیزی است که فکرش را بکنید.
برای اثبات این بیانیه یک تیم از کارشناسان جاسوسی متشکل از کارستن نول و یک تیم هکر با هماهنگی قبلی تلفن یکی از اعضای کنگره آمریکا به نام تد لئو را هک کردند.
هکر ها در مدت یک ساعت با حضور یک خبرنگار تمام تماس ها را ضبط و متن ها را خواندند ،حتی جابجایی های او نیز ردیابی شده بود. چیزی که لئو را وحشت زده و عصبانی کرد این بود که هکرها حتی به معاملات سهام، برقراری ارتباط با بانک وشماره تلفن هایی که لئو یک سال پیش آن ها را پاک کرده بود نیز دست یافتند. این شماره ها متعلق به اعضای کنگره، مقامات ویک تماس خصوصی با رئیس جمهور بود!
نول می گوید این یک حفره امنیتی بزرگ در شبکه جهانی تلفن همراه به نام SS7 ( سیستم سیگنال 7 )هست که کمتر شناخته شده اما جهت برقراری تماس ضروری است. این یک خطر بزرگ برای رهبران سیاسی، مدیران کسب و کار و مقامات عالی محسوب می شود که باید هزینه سنگینی بابت آن در فضای مجازی بپردازند.
بنا به گفته نول SS7 یک راز در میان سازمان های اطلاعاتی جهان است و هیچ پلیس جهانی برای آن وجود ندارد. مگر اینکه هر شبکه موبایلی، از مشتریان خود محافظت کند که کار واقعا سختی است و در حال حاضر تمامی تلفن های همراه از نظر امنیت مانند هم هستند.
هکرها بار دیگر در هتلی در لاس وگاس جمع شدند و یک نسخه جعلی Wi-Fi ایجاد کردند. وقتی جان هرینگ به Wi-Fi وصل شد ایمیل، شماره تلفن، اطلاعات کارت اعتباری، خریدهای اخیر و حتی فایل هایش را به دست آوردند. هرینگ می گوید هرچند احتمال اینکه شخصی مورد هجوم هکرها قرار بگیرد کم است اما مهم است که از وجود این شکاف های امنیتی اطلاع داشته باشد.

ibtimes.co

 


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share