در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

AMD با ترکیب دو Radeon R9، سریع‌ترین کارت گرافیک موجود را معرفی کرد!!

شنبه 11 اردیبهشت 95 05:02 |   |

دسته بندی:سخت افزارها

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر AMD با ترکیب دو Radeon R9، سریع‌ترین کارت گرافیک موجود را معرفی کرد!!

کمپاني AMD در پاسخ به کاربراني که در انتظار رونمايي از نسل بعدي کارت‌هاي گرافيکي اين کمپاني و انويديا بودند، نسخه‌ي جديدي از کارت گرافيکي خود مبتني بر ليتوگرافي ۲۸ نانومتري را با نام Radeon Pro Duo معرفي کرد که در واقع ترکيب دو کارت Radeon R9 است.

AMD نسخه‌ي جديدي از کارت گرافيک خود را با نام Radeon Pro Duo معرفي کرد که در واقع ترکيبي از دو کارت گرافيک Radeon R9 است. اِي ام دي کارت گرافيک خود را مبتني بر ليتوگرافيکي ۲۸ نانومتري روانه‌ي بازار کرده که در آن تمام ماژول‌ها و پرازنده‌هاي مورد استفاده در کارت گرافيک Radeon R9 دوبار روي يک بورد تجميع شده است؛ بطوريکه حتي حافظه‌ي رم اين کارت گرافيک نيز دوبرابر بيشتر از کارت گرافيک رده بالاي Radeon F9 Flury X است. قيمت اين کارت نيز دوبرابر شده و به ۱٫۴۹۹ دلار رسيده است. AMD کارت گرافيک جديد خود را با عنوان سريع‌ترين کارت گرافيک جهان معرفي و روانه‌ي بازار کرده است.

 AMD اين کارت گرافيک را براي استفاده توسط توليدکنندگان محتواي واقعيت مجازي مناسب عنوان کرده؛ هرچند از آن در ساير کاربردها نيز مي‌توان استفاده کرد. اين کارت گرافيک از درايورهاي حرفه‌اي FirePro در کنار درايورهاي مخصوص بازي Radeon پشتيباني مي‌کند.

البته بايد به اين موضوع اشاره کرد که قرار دادن دو پردازنده‌ي گرافيکي قدرتمند در کنار يکديگر به معناي بهبود عملکرد اين کارت نيست. براي مثال بازي‌ها بايد براي استفاده از قدرت اين کارت گرافيکي مجهز به دو پردازنده‌ي گرافيکي، بهينه شوند تا قادر به استفاده از قدرت ۱۶ ترافلاپسي آن باشند. البته به نظر نمي‌رسد شاهد استقبال چنداني از سوي توسعه‌دهندگان بازي براي بهره‌برداري از اين امکان باشيم.

منتشر شده در زوميت

دوستان و همراهان شهر كامپيوتر فافا نظر شما راجب اين محصول جديد چيست ؟ آيا از محصولات AMD استفاده ميكنيد؟


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share