در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

نرم افزار جدید سامسونگ از چشمان کودکان شما محافظت می کند!

چهارشنبه 1 اردیبهشت 95 09:02 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر نرم افزار جدید سامسونگ از چشمان کودکان شما محافظت می کند!

آیا به خاطر دارید که چند بار والدینتان در دوران کودکی به شما گفتند که فاصله خود را با تلویزیون زیاد کنید؟ کودکان امروزی از تلویزیون فاصله گرفته اند، اما به نمایشگرهای تبلت ها و موبایل ها نزدیک تر شده اند. این امر سلامت چشمان آن ها را به خطر می اندازد.

سامسونگ اهمیت این موضوع را درک کرده و به همین دلیل نرم افزاری را ساخته است که کودکان را قانع می سازد تا از فاصله دورتری به نمایشگر تبلت و گوشی های هوشمند خود نگاه کنند.

نرم افزار اندروید سیفتی اسکرین (Safety Screen) سامسونگ از طریق نشان دادن یک تصویر انیمیشنی جالب از نگه داشتن تبلت و یا موبایل با چشم در یک فاصله نزدیک جلوگیری می کند. این نرم افزار از یک قابلیت تشخیص چهره استفاده می کند تا بفهمد که فاصله چشمان کاربر تا صفحه نمایشگر دستگاه در چه حدی قرار دارد.

والدین می توانند این نرم افزار را از گوگل پلی استور دریافت و روی دستگاه های خود نصب کنند. این نرم افزار یک کد امنیتی را در اختیار شخص نصب کننده نرم افزار می گذارد تا با وارد کردن آن کد، نرم افزار فعال گردد و شخص دیگری نتواند آن را غیر فعال سازد. استفاده از سیفتی اسکرین باعث می شود که کودکان در یک بازه زمانی یاد بگیرند که دستگاه های موبایل و یا تبلت را در فاصله مناسبی نسبت به چشمان خود نگه دارند. به گفته متخصصان استفاده بیش از حد از وسایل بصری و نگه داشتن آن ها در فاصله نزدیک با چشم ها می تواند آثار مخرب پایداری را بر روی قوه بینایی داشته باشد و یا خطر مبتلا شدن به سندروم کار با کامپیوتر را افزایش دهد.

منتشر شده در فیسیت


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share