در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

شرکت گوگل به صورت مستقل هدست‌های واقعیت مجازی خود را توسعه می‌دهد

چهارشنبه 18 فروردین 95 08:01 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر شرکت گوگل به صورت مستقل هدست‌های واقعیت مجازی خود را توسعه می‌دهد

شایعه شده است که شرکت گوگل به صورت مستقل هدست‌های واقعیت مجازی خود را توسعه می‌دهد و در ساخت آن‌ها از چیپ‌های Movidius استفاده خواهد کرد.
هدستی که نه نیاز به تلفن همراه هوشمند دارد و نه به کامپیوتر شخصی که یک تلفن ‌همراه هوشمند به عنوان مودم برای آن تعبیه شده باشد. در صورتی که این دستگاه موفق شود، بیشتر به هدست هولولنز شرکت ماکروسافت وابسته خواهد بود.

مطمئناً شرکت گوگل بیشتر از تمام رقبای خود در این میدان، نسبت به ساخت تمام قطعاتی که لازم است تا ساخت این دستگاه را ممکن کند، تجربه دارد. در پروژه‌ی عینک گوگل، این شرکت نسبت به دستگاه‌های پوشیدنی به ویژه هدست تجربه به دست آورده است. به طور مثال اینکه چطور میزان توان مصرفی، وزن و اندازه‌ی دستگاه را کمینه کند.

غلبه بر تنگنای توان مصرفی

یکی از بزرگترین مسائلی که شرکت گوگل یا هر شرکت دیگری در پروژه‌ی ساخت راه‌حلی سیار برای واقعیت مجازی با آن روبرو خواهد بود، مسئله‌ی توان مصرفی است. واحد پردازش گرافیکی نسبت به واحد پردازش مرکزی کارامد و کاراتر است اما از نظر مصرف توان، توان بیشتری مصرف می‌کند. شرکت ماکروسافت این مشکل را با استفاده از واحد پردازش هولوگرافیک حل می‌کند و شرکت گوگل برای حل مشکل میزان توان مصرفی در نظر دارد از چیپ‌های زبان ماشین Movidius استفاده کند.

اندروید بهتر از سامسونگ و اچ‌تی‌سی

یکی از مزایای هدست شرکت گوگل نسبت به شرکت سامسونگ و یا اچ‌تی‌سی، قدرت کنترل آن و سیستم عامل آن است. به طور مثال از نکات منفی هدست سامسونگ، ظاهر بد آن است. اما در مورد هدست شرکت گوگل باید اشاره کرد که از سیستم‌عامل اندروید در یک ساختار یکپارچه استفاده شده است که احتمالاً برای آن از یک رابط واقعیت مجازی به گوگل پلی در نظر گرفته شده است.

منتشرشده در فیسیت

 


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share