در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

بش لینوکس به ویندوز 10 آمد!

شنبه 14 فروردین 95 10:01 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر بش لینوکس به ویندوز 10 آمد!

مایکروسافت در تلاش است تا با توسعه دهندگان لینوکس به روشی دیگر ارتباط برقرار کند. کوین گالو امروز در نطق اصلی مراسم Build 2016 مایکروسافت گفته است" پوسته بش به زودی به ویندوز می آید. این پوسته، همان بش واقعی است!" وی با اعلام این خبر، تشویق ها و تحسین های بسیاری از سوی جمعیت دریافت کرد. این عملکرد جدید در تابستان به ویندوز 10 افزوده خواهد شد.

وی نیز اشاره کرده است: "این یک ماشین مجازی یا ابزار کراس کامپایل نیست. این پوسته برای ویندوز کاملا محلی است. ما با همکاری کنونیکال، این تجربه بزرگ را ارائه دادیم که شما می توانید آن را از ویندوز استور دریافت کنید." ابزارهای قدیمی دیگری پیش از این چنین امکاناتی را ارائه داده بودند ولی این بار همکاری نزدیک مایکروسافت و کنونیکال باعث شده است ابزاری قابل انعطاف و راحت تر برای توسعه دهندگان فراهم آورد.

مهمتر از آن، این کار روی آوردن و تلاش مایکروسافت برای توسعه نرم افزارهای متن باز را می رساند. اسکات هنسلمن یکی از کارکنان مایکروسافت در وبلاگ خود، به جزئیاتی بیشتری در مورد این پوسته بش پرداخته است. وی نوشته به راحتی می توان با استفاده از دستورات apt-get، برنامه هایی مانند روبی، ایمکس و غیره را دانلود و نصب کرد.

منتشرشده در فیسیت

 


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share