در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

خالق ایمیل و ناجی @ درگذشت!

دوشنبه 17 اسفند 94 10:12 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر خالق ایمیل و ناجی @ درگذشت!

طبق گزارش های منتشر شده ری تاملینسون ، اسطوره رایانه و خالق ایمیل ، دیروز به دلیل یک حمله قلبی در گذشت . وی 74 سال سن داشت .

تاملینسون اولین ایمیل را در سال 1971 فرستاد . در آن زمان وی در بوستون در شرکت بولت ، برنک و نیومن (BBN) کار می کرد . BBN شرکتی بود که در ساخت گونه ای از شبکه اینترنت به نام آرپانت ( ARPANET ) قدم های مفیدی برداشت .

تاملینسون در یک مصاحبه خبری که با سایت د ورج ( The Verge) که در سال 2012 انجام شد ، گفته است : " در آن زمان به عنوان یک کارمند تنها به دنبال این بودم که بدانم آرپانت چه مشکلاتی را می تواند حل کند . "

" @ " تنها حرف اضافه ای است که در صفحه کلیدها وجود دارد .

افراد دیگری هم قبل از ری به این فکر افتاده بودند که به کاربران دیگر پیام بفرستند ، علاوه بر این سیستم هایی ابتدایی نیز خلق شده بودند که کاربران را قادر می ساختند یادداشت هایی را بین کاربران استفاده کننده از یک سیستم رد و بدل کنند اما تاملینسون کسی بود که فرمان SNDMSG را ساخت . برخلاف فرمان های موجود در آن زمان ، فرمان SNDMSG این امکان را فراهم می کرد که کاربر از طریق ایمیل فایلی را به یک رایانه دیگر ارسال کند . SNDMSG در واقع اولین برنامه پیام رسانی شبکه بندی شده بود .

وی از سمبل @ استفاده کرد تا بین کاربر و میزبان تمایز ایجاد کند . این تصمیم باعث شده که این علامت گمنام به یک آیکون بین المللی مبدل شود . آنچه در آن زمان توجه ری را جلب کرد کاربرد کم علامت " @ " بود که با ابتکار عمل وی به شهرتی بسیار بالا دست یافت . ری همیشه می گفت " @ " تنها حرف اضافه در میان حروف یک صفحه کلید است .

متاسفانه اولین ایمیل در ثانیه های زمان گم شده است . تاملینسون در یک مصاحبه خبری که در سال 2009 با خبرگزاری NPRانجام شد ، گفته است : " اولین ایمیل تنها مجموعه ای از چند پیام متنی تصادفی بود . "

اولین ایمیل همیشه فراموش شدنی است و در این مورد هم به فراموشی سپرده شده اما تاملینسون همیشه در یادها باقی می ماند .

منتشرشده در فیسیت

 


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share