در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

رقابت بین گوگل و آمازون

شنبه 15 اسفند 94 10:12 |   |  تعداد مشاهده: 196 |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]رقابت بین گوگل و آمازون

گوگل با انتشار توابع ابری (Cloud Functions)، رقیب جدیدی برای سرویس لامبدای AWS آمازون تدارک دیده است. در حال حاضر نسخه ی آلفای توابع ابری منتشر شده است. این سرویس، یک محیط مدیریتی Node.js می باشد که برای ایجاد توابع تک منظوره ی کوچک کاربرد دارد.  این توابع به رویدادهای ابری بدون نیاز به مدیریت یک سرور و یا یک محیط زمان اجرا پاسخ می دهند.

 تنها زبانی که در نسخه ی آلفا پشتیبانی می شود، جاوا اسکریپت از طریق Node.js است. بنابراین، در حال حاضر توابع ابری نسبت به لامبدای AWS آمازون، از نظر پشتیبانی زبان محدودتر است، چراکه لامبدای AWS علاوه بر جاوا اسکریپت، از پایتون و جاوا نیز پشتیبانی می کند. در مقابل، برنامه های کاربردی توابع ابری می توانند استفاده از هر ماژولی را در کتابخانه NPM امکان پذیر سازند. هم لامبدای AWS و هم توابع ابری گوگل، پلت فرم هایی هستند که از مقیاس بندی خودکار، کاملاً پشتیبانی می کنند.

توابع ابری با جاوا اسکریپت نوشته می شوند و در یک محیط مدیریت شده ی Node.js از پلت فرم ابری گوگل، اجرا می شوند . رویدادهای فراخوانی شده از Google Cloud Storage و Google Cloud Pub/Sub می توانند باعث راه اندازی توابع ابری به صورت آسنکرون شوند. برای اجرای سنکرون این توابع، می توان درخواست HTTP ارسال نمود.

پس از ایجاد، توابع به روش های متفاوتی در دسترس هستند. آنها حاوی کدی هستند که در پاسخ به یک راه انداز به منظور پردازش یک رویداد، اجرا می شوند. اولین نوع راه انداز، راه انداز pub/sub است. ابر pub/sub ، گذرگاه پیام توزیع شده در سطح جهانی است. توابع فراخوانی شده از طریق راه اندازهای ابری Pub/Sub، با پیامی که حاوی داده ی مورد نظر (در قالب یک سند JSON) می باشد، تحت عنوان Pub/Sub منتشر خواهد شد.

همچنین توابع ابری می توانند به اطلاعیه های ذخیره سازی ابری گوگل پاسخ دهند. اطلاعیه های تغییر، هنگامی که اشیاء اضافه، حذف، یا به روزرسانی می شوند ، راه اندازی می شوند. نوع سوم راه انداز، اطلاعیه های HTTP هستند. توابع می تواند همزمان از طریق یک HTTP POST فراخوانی شوند، و نتیجه، به صورت یک پاسخ HTTP بازگشت داده خواهد شد. در نهایت، توابع می توانند مستقیمأ با استفاده از فرمان call در توابع ابری CLI (رابط خط فرمان) فراخوانی شوند، بنابراین شما می توانید کد خود را تست و اشکالزدایی کنید.

چون توابع ابری می توانند با پیام هایی روی یک عنوان ابری Pub/Sub فراخوانی شوند، شما نیز می توانید توابع ابری را با هر سرویس دیگر گوگل که از ابرPub/Sub پشتیبانی می کند، ادغام کنید.

منتشرشده در فیسیت


نظرات کاربران
  • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
  • [[item.name]] [[item.created_at|pDate]]

    [[answer.name]] [[answer.created_at|pDate]]

    کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]