در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

مخترع اندروید در تلاش برای عرضه یک دوربین داشبوردی

چهارشنبه 21 بهمن 94 01:11 |   |

دسته بندی:سخت افزارها

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر مخترع اندروید در تلاش برای عرضه یک دوربین داشبوردی
اندی روبین، پایه گذار اندروید، گوگل را در سال 2014 ترک کرد. گزارش جدیدی مبنی بر علاقه او به توسعه یک دستگاه اندرویدی به عنوان بخشی از برنامه های آینده او منتشر شده است ولی به نظر می رسد وی رویاهای بزرگتری دارد. وی در مصاحبه ای با وایرد، فاش کرده است که در حال کار بر روی یک داش کم (dashcam) است.
داش کم ها در روسیه، فوق العاده زیاد استفاده می شوند. بیشتر استفاده آنها هم به عنوان یک شاهد در تصادفات رانندگی است و کاربرد زیادی در کارهای دیگر ندارند. روبین می خواهد این قاعده را با ارائه یک داش کم برای تبادل داده ها تغییر دهد. وی با این هدف، بر روی تمام دنیا سرمایه گذاری کرده است و هنوز تاریخ عرضه چنین دستگاهی مشخص نیست.
داش کم ها می توانند امکان مشاهده وضعیت ترافیکی و یا سرویس هایی مانند Street View-like را به صورت بلادرنگ دراختیار کاربر قرار دهند. گوگل در نگاشت جهان بر روی نقشه های خود، کاری فوق العاده انجام می دهد ولی به روزرسانی گوگل بسیار کند است. یک سرویس بلادرنگ مزیت های بسیاری خواهد داشت، ولی روبین در مورد هیچ کدام از مسائل امنیتی یا حریم خصوصی این دستگاه توضیحی ارائه نکرده است.
در کنار داش کم، روبین فاش کرد که ایده های دیگری هم در سر دارد که قصد بازگو کردن آنها را در حال حاضر، ندارد. روبین هم اکنون در حال ساخت یک اکوسیستم سخت افزاری ماژولار است که برای هر نوع دستگاهی کارآیی داشته باشد.

منتشر شده در فيسيت


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share