در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

خیزش دوباره‌ی لپ‌تاپ‌ها؛ 2015 یکی از بهترین سال‌ها برای خرید دستگاه جدید

دوشنبه 9 آذر 22 12:09 |   |

دسته بندی:

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر خیزش دوباره‌ی لپ‌تاپ‌ها؛ 2015 یکی از بهترین سال‌ها برای خرید دستگاه جدید

همچون گیمینگ بر بستر PC، قرار بود لپ‌تاپ‌ها نیز تا کنون از صحنه‌ی بازار خارج شده باشند. اما اکنون در سال 2015 میلادی قرار داریم و هیچ‌یک حتی تضعیف هم نشده‌اند. اما در سال جدید میلادی، لپ‌تاپ‌ها با جان‌سختی تمام هیچ نشانی از خالی کردن صحنه از خود نشان نداده و در انواع مدل‌های مختلف، در تجدید حیاتی نوین با شکوه ظاهر شدند.

لپ‌تاپ‌ها که جثه‌ای درشت‌تر و غیرقابل انعطاف‌تری در قیاس با تبلت‌ها دارند قرار بود توسط نسل جدیدی از هیبریدی‌ها جایگزین شوند. کامپیوترهای 2 در 1 که نقش هر دو دستگاه لپ‌تاپ و تبلت را برای کاربر ایفا کنند. اما در نمایشگاه کالاهای مصرفی الکترونیک (CES 2015)، لپ‌تاپ‌ها با جان‌سختی تمام هیچ نشانی از خالی کردن صحنه از خود نشان نداده و در انواع مدل‌های مختلف، در تجدید حیاتی نوین با شکوه ظاهر شدند. سیستم‌های گیمینگ بلندتر از قبل غرش می‌کنند، PCهای سازمانی با نیروی کمتر کار بیشتری انجام می‌دهند و برخی نمونه‌ها نظیر XPS 13 جدید از سوی دل نیز به کلی عقل و هوش از سر می‌پرانند.

لپ‌تاپ‌ها هرساله در حال تکرار نوآوری‌ها و ارائه‌ی بهبودهای فراوان هستند؛ اما آنچه باعث شد مخلوق جدید دل را بعنوان نمونه‌ای بارز مطرح کنیم، تلاقی تمامی ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای است که قرار است در سال 2015 در بازار لپ‌تاپ‌ها شاهدش باشیم و همگی در XPS 13 دل نمود پیدا کرده‌اند. اجازه دهید منظورمان را به شکل بهتری تشریح کنیم.

پردازنده‌ی 14 نانومتری برادول اینتل سرانجام برای عرضه آماده شده است. این نسل از پردازنده‌های پرقدرت اینتل بارها و بارها در نمایشگاه‌ها و رویدادهای مختلف مورد معرفی و بازمعرفی قرار گرفته و سرانجام از مرحله‌ی وعده و وعید، به مرحله‌ی اجرا و عرضه رسید. اینتل ادعا کرده است که این پردازنده، نمایانگر سریع‌ترین پیشرفت در تولید و توزیع تاریخ این کمپانی است. Broadwell بصورت کاملا همزمان در تمامی محدوده‌های قیمتی و رده‌های قدرتی به بازار عرضه خواهد شد؛ حرکتی بی‌سابقه از سازنده‌ای که تصمیم گرفته تمامی سری محصولات خود همچون Celeron ،Pentium ،Core i3 ،i5 ،i7 و حتی Core M نوسازش را با سیلیکون برادول بروزرسانی کند.
پایان تاخیرهای نسل برادول، با آغاز دوره‌ای فوق‌العاده برای خریداران لپ‌تاپ‌ همزمان شده است

 اما چرا باید ورود برادول تا این اندازه برای‌مان اهمیت داشته باشد؟ با لیتوگرافی 14 نانومتری که در طراحی و ساخت این نسل از چیپ‌های اینتل مورد استفاده قرار گرفته، ترانزیستورهای این پردازنده تنها کسری از نمونه‌های 22 نانومتری به کار رفته در Haswell است که به معنای قدرت بیشتر، مصرف انرژی کمتر، اشغال فضای کمتر و نشر حرارت پایین‌تر در نسل جدید چیپ‌های اینتل است. اکنون با نیروی عادی 15W با یکسان فرض کردن تمام شرایط دیگر، پردازنده‌های برادول اینتل قادر هستند تا 90 دقیقه بیشتر در پخش ویدیو به فعالیت بپردازند. البته نباید پردازش گرافیکی قدرتمندتر را نیز از یاد ببریم؛ اما این مورد از آن بهبودهای تدریجی به شمار می‌رود که کسی بخاطرش بالا و پایین نخواهد پرید. آنچه در اصل موجب هیجان مصرف‌کنندگان خواهد شد، عمر باتری بهتر به میزان 30 درصد با ارتقا به پردازنده‌ی برادول اینتل است.

منبع:زومیت


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share