در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

سومین تلاش اسپیس ایکس برای فرود آوردن راکتی بر سطح دریا

سه شنبه 22 دی 94 02:10 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر سومین تلاش اسپیس ایکس برای فرود آوردن راکتی بر سطح دریا

بعد از فرود موفقیت آمیز راکت فالکون 9 در آذرماه، تیم اسپیس ایکس به فکر ماموریت بعدی خود افتاد و آن هم فرود بر مکانی دیگر است. در پروژه بعدی، این شرکت سعی دارد تا یکی از راکت های خود را بر روی سطحی بر روی دریا فرود آورد که این کار را ماه قبل هم انجام داده ولی با موفقیتی روبرو نشده بود.


در دو تلاش قبلی این شرکت برای فرود راکت بر سطح دریا، اگر هدف را استفاده مجدد از راکت ها در یک طرح بزرگتر در نظر بگیریم، نتیجه قابل قبولی مشاهده نشد. اسپیس ایکس گفته است، تلاش بعدی در این مانور پیچیده در 27 دی مصادف با 17 ژانویه اتفاق خواهد افتاد و اگر موفقیت آمیز باشد، بعد از این باید منتظر برنامه های ارسال و فرود راکت در سطح بالاتری باشیم.
اسپیس ایکس گفته است این ماموریت، بخشی از ماموریت بزرگتر ناسا برای ارسال ماهواره نظارت بر اقیانوس جیسون 3 به مدار است که از راکت قدیمی تر فالکون 9 که در دسامبر استفاده شده بود، بهره می برد. در پی شکست سال گذشته که راکت ها چند لحظه پس از فرود آمدن، منفجر شدند، سطح شناور اسپیس ایکس به ساحل غربی برای تلاش دوباره منتقل شد. این سطح، اندازه یک زمین فوتبال است که می تواند به صورت پایداری بر روی آب بماند.
در صورتی که شرایط هوایی مساعد باشد، راکت اسپیس ایکس در هفدهم ژانویه از کالیفرنیا برای ماموریتی به مدار زمین ارسال خواهد شد.

 • منتشرشده در فيسيت

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share