در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

رباتی که بر روی دیوار راه می رود

چهارشنبه 16 دی 94 08:10 |   |

دسته بندی:سخت افزارها

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر رباتی که بر روی دیوار راه می رود

دیوارها، مکان عبور و مرور مناسبی برای موبایل های روباتی VertiGo نیستند. چگونه این ربات ها می توانند بر جاذبه زمین غالب شوند؟ این کار آسانی نیست. یک مشکل کلیدی که پژوهشگران زوریخی به آن برخوردند زیاد کردن نسبت بین خروجی رانش و وزن چرخ است. این گروه توانستند این مشکل را با استفاده از فیبر کربنی و قسمت های چاپ شده با چاپگرهای سه بعدی حل کنند.

 


این مواد با دو ملخ قابل چرخش مخصوص هواپیماها ترکیب شدند که این ملخ ها به ربات VertiGo کمک می کنند تا به دیوار بچسبند. نیروی روبه پایین تولید شده از این ملخ ها برای پشتیبانی از حرکت چرخ ها بر روی یک دیوار عمودی کافی است و به صورت تئوری حتی می تواند بر روی سقف هم حرکت کند.
دو ملخ هدایت شونده، امکان انتقال از دیوار به سطح زمین و از سطح زمین به دیوار را فراهم می کنند. یکی از ملخ ها نیروی خود را به دیوار وارد می کند و دیگری نیرویی به سمت بالا وارد خواهد کرد. ملخ ها به صورتی نیروهای خود را وارد می کنند که ربات در هر صورتی به دیوار بچسبد و به پایین پرتاب نشود. ولی هدف از ساخت این ربات ها چیست؟
پژوهشگر این ربات گفته است که اجازه ندارد دلیل ساخت ربات را به دیگران بگوید. ولی به صورت کلی، چنین رباتی برای روشنایی حرکت کننده و سرگرمی های بر روی دیوار، بسیار جالب است.

منتشرشده در فيسيت


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share