در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

رئیس مایکروسافت: "کرتانا مرورگرها را از بین می برد"

دوشنبه 25 آبان 94 03:08 |   |

دسته بندی:نرم افزار

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر رئیس مایکروسافت: "کرتانا مرورگرها را از بین می برد"

مایکروسافت هزینه زیادی برای کرتانا صرف کرده است، این دستیار شخصی شرکت، اساسا در ویندوزفون ها موجود است ولی اکنون نیز در پلتفرم های مختلف کار خود را آغاز کرده است، بنابراین ردموند آینده را در دستان این تکنولوژی می بیند. رئیس مایکروسافت، ساتیا نادلا، حمایت کننده اصلی کرتانا، در سال گذشته توضیح داد که وی بهبود دستیار شخصی در چند سال آینده را چگونه می بیند. "برای من، هوش مصنوعی در حال اتفاق افتادن است."

نادلا توضیح می دهد که کرتانا و دیگر دستیارهای شخصی که توسط شرکت های تکنولوژی توسعه داده می شوند به زودی در دستگاه های مختلف مانند کامپیوترها، لپتاپ ها و تبلت ها، جایگزین مرورگرهای وب می شوند.
ولی مرورگر وب قدیمی، به صورت کامل از بین نخواهد رفت بلکه فقط واسط کاربری آن، کاربردی نخواهد داشت. دستیارهای شخصی، مانند کرتانا، می توانند در وب جستجو کنند و به اطلاعاتی که لازم است، دسترسی پیدا کنند بنابراین وقتی شخصی وجود دارد که کار را برای شما انجام می دهد، چه احتیاجی به واسط کاربری است؟
کرتانا اکنون در همه دستگاه هایی که ویندوز 10 را اجرا می کنند، موجود است و می تواند کارهای بسیاری با ورودی صدا انجام دهد. این دستیار شخصی، در ادامه درگیر صحبت کردن به زبان های دیگر، در عوض انجام کارهای جدیدتر است، بنابراین اکنون علاوه بر زبان انگلیسی، به زبان های فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و دیگر زبانها نیز استفاده می شود.
پروژه دیگر مایکروسافت، آوردن کرتانا به دستگاه های غیر ویندوزی است. نسخه بتای این دستیار شخصی هم اکنون برای سیستم عامل های اندروید و iOS موجود است. البته تمام کاربردهای آن در این نسخه ها فراهم نیست ولی مایکروسافت در تلاش است تا با Google Now و Siri رقابت کند.

منتشرشده در فیسیت


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share