در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

مغز مصنوعی که می تواند استفاده از زبان انسان را یاد بگیرد

یکشنبه 24 آبان 94 03:08 |   |

دسته بندی:نرم افزار

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر مغز مصنوعی که می تواند استفاده از زبان انسان را یاد بگیرد

حدود 86 میلیارد نورون در مغز انسان، 760 میلیون در مغز سگ و 16 میلیون در مغز قورباغه وجود دارد. حال، پژوهشگران هوش مصنوعی انگلیس و ایتالیا، مغز مصنوعی ساخته اند که در حدود دو میلیون نورون شبیه سازی شده دارد. پژوهشگران می توانند به این مغز مصنوعی بیاموزند که چگونه حرف بزند. این مغز ANNABELL نام دارد که مخفف Artificial Neural Network with Adaptive Behavior Exploited for Language Learning است.

در این پژوهش سعی شده است تا چگونگی توانایی مغز ما را برای اجرای عملیات پیچیده مانند آنچه که برای زبان و استدلال به کار می رود، برای این مغز مصنوعی توسعه دهد.
مغزها مانند کامپیوترها با برنامه ها و قوانین کدشده کار نمی کنند. در عوض، مغز خود را با مهارت های شناختی بالاتر که از تعامل با محیط به دست می آید، از مرحله صفر بالا می کشد.
برای آزمایش این فرضیه، ANNABELL هیچ دانش قبلی از زبان ندارد و تنها از طریق ارتباط با انسان زبان می آموزد.
این شبکه دو روش برای یادگیری دارد. روش شکل پذیری سیناپسی (Synaptic plasticity) که توانایی دو نورون برای برقراری ارتباط موثر در صورتی که هر دو غالبا فعال باشند، است و دیگری دروازه عصبی (Neural gating) است که قابلیتی برای نورون های مشخص می باشد تا به عنوان سوئیچ های روشن و خاموش عمل کنند.
به صورت ترکیبی، این مدل می تواند سیگنال هایی که سوئیچ ها را روشن و خاموش می کنند و جریان اطلاعات بین مناطق مختلف در مغز مجازی را کنترل کند.
بعد از پر کردن پایگاه داده ها از کلمات و جملات، ANNABELL می تواند در حدود 82 درصد تا 95 درصد سوالات در مورد موضوعات مختلف را پاسخ دهد. برنامه بعدی این تیم، بارگذاری این شبکه بر روی یک ربات است که در این صورت می تواند محیط اطراف را تجربه کند و از این طریق مرحله یادگیری انجام شود.

منتشرشده در فیسیت


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share