در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

آیا AMD در مورد تعداد هسته های موجود در پردازنده هایش اغراق کرده است؟

دوشنبه 18 آبان 94 03:08 |   |

دسته بندی:سخت افزارها

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر آیا AMD در مورد تعداد هسته های موجود در پردازنده هایش اغراق کرده است؟

سازندگان پردازنده ها اغلب در مورد کارآیی تراشه های خود، اغراق می کنند. حال AMD با ادعایی در دادگاه مواجه شده است که این شرکت را به گمراه کردن خریدارانش در مورد تعداد هسته های به کار رفته در پردازنده های Bulldozer خود، متهم می کند. AMD، این نوع از پردازنده خود را با هشت هسته معرفی کرده است در حالیکه ادعا شده است که تنها چهار هسته موثر دارد.


هر هسته در پردازنده AMD، در واقع به اندازه نصف یک ماژول عمل می کند و نمی تواند به صورت مستقل عمل کند. در واقع Bulldozer نمی تواند تعداد دستوراتی را که انتظار می رود، یک پردازنده هشت هسته ای باید به طور همزمان اجرا کند، مدیریت کند و اگر شما انتظار انجام محاسبات هشت گانه در یک سرور یا کامپیوتر را با این پردازنده دارید، ناامید می شوید.
AMD، در مورد این طرح دعوی نظری نداده است. معماری بعدی این شرکت هم که Zen نام دارد، روش راحت تری را برای اجرای همزمان کد برگزیده است. در این طراحی، از چندنخی استفاده شده است و هر هسته چند نخ یا ترد را در خود جای داده است. این عمل باعث می شود تا پردازنده ها بزرگتر شوند ولی از طرفی هم سریعتر، عملیات را انجام دهند و مهم تر از همه، دیگر بحثی در مورد کارآیی یک هسته تنها پیش نمی آید.
نگرانی بزرگ AMD اینست که مجبور شود، هزینه گزافی را بابت این اشتباه خود بپردازد. به این دلیل که در محل طرح این شکایت، یعنی کالیفرنیا، افراد زیادی کامپیوترهای مبتنی بر Bulldozer را خریداری کرده اند که اگر شاکیان پیروز شوند، AMD باید جریمه سنگینی پرداخت کند.

منتشرشده در فیسیت

برچسب: پردازنده   cpu   هسته   Core   Bulldozer  

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share