در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

پروژه آزمایشی تولید کفش کتانی با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی

دوشنبه 18 آبان 94 03:08 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر پروژه آزمایشی تولید کفش کتانی با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی

در حال حاضر، چاپ سه بعدی بیشتر جنبه آزمایشی دارد. این صنعت نتوانسته است چندان سریع، انقلابی در تولیدات مصرفی به وجود آورد ولی ایده های خلاقانه و جالبی را بخصوص در حوزه کفش داشته است. آزمایشگاه خود مونتاژ MIT، در ادامه پژوهش خود بر روی مواد فعال، بر روی چاپ سه بعدی یکی از منحصربفردترین امکانات پوششی پا کار می کنند. کفشی که می تواند به گونه ای برنامه ریزی شود که با خطوط و زوایای پا، تطبیق داده شود.

 


این کفش، به گونه ای منحصر بفرد تولید می شود. آنها یک پارچه را می کشند و سپس خطوط پلاستیکی در لایه مختلف و ضخامت آن را به صورت سه بعدی، به گونه ای که ساختار کفش باید باشد، چاپ می کند. سپس هر قسمت از بخش های پارچه را که لازم باشد، قطع می کنند. در نهایت از یک پارچه بسط داده شده، یک کفش به جا می ماند. چنین کفشی را می توان برای هر شخصی با داشتن تعداد کمی از خطوط قالب بر روی پلاستیک به دست آورد.
البته هنوز با این روش یک کفش کامل تولید نشده است. تنها قسمت رویی کفش را می توان به این روش تولید کرد و سپس آن را بصورت سنتی به قسمت های دیگر کفش متصل کرد. ساخت چنین کفشی در مقایسه با ساخت کل کفش با استفاده از چاپ سه بعدی آسانتر است.
کار بر روی این کفش ادامه دارد، گفته شده است که یک شرکت بزرگ تولید لوازم ورزشی هم اکنون به این پروژه علاقمند شده است ولی مطمئن نیست که محصول نهایی این پروژه چگونه به سرانجام برسد.
شرکت هایی مانند آدیداس و نایک هم بر روی تولید کفش های کتانی با استفاده از چاپ سه بعدی کار می کنند ولی هنوز هیچکدام محصولات خود را به تولید انبوه نرسانده اند.

منتشرشده در فیسیت

برچسب: چاپ-سه-بعدی   کفش   SelfAssembly   MIT   Sneaker  

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share