در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

ساخت پوست مصنوعی با قابلیت حس لامسه

دوشنبه 9 آذر 22 12:09 |   |

دسته بندی:

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر ساخت پوست مصنوعی با قابلیت حس لامسه

یک تیم از دانشگاه استنفورد در تلاش است تا با پیشرفتی در تکنولوژی زندگی افرادی را که اعضای بدنشان را از دست داده اند، تغییر دهد. پژوهشگران جانشینی مصنوعی برای پوست ساخته اند که حس لامسه دارد و داده ها را به سیستم عصبی ارسال می کند.

 


آنها امیدوارند تا مشابه این تکنولوژی بتواند در ساخت پروتزهایی کمک کند که می توانند به سیستم عصبی عضو قطع شده، متصل شوند. علاوه بر آن، نه تنها افراد قادر به لمس کردن چیزها می شوند بلکه خواهند فهمید که چه مقدار فشار نیز، مورد نیاز است.
البته هنوز مسائلی در این زمینه وجود دارد مثلا اینکه چطور پوست می تواند تشخیص دهد که چه مقدار فشار لازم است. از آنجایی که داده باید به جایی در مغز کابر ارسال شود، سوالات بسیاری هم پدید می آید. برای حل این مسائل، پژوهشگران به سراغ شاخه ای از علوم به نام اپتوژنتیک رفته اند که درگیر سلولهای ژنتیکی-مهندسی است که به فرکانس های مشخص نور پاسخ می دهند. با ایجاد نورون های اپتوژنتیک که قادر به درک الگوهای نور هستند، اعضای تیم ثابت کرده اند که این تکنولوژی بر روی شخص کار می کند.
البته هنوز سالها باید بگذرد تا این تکنولوژی بر روی یک انسان آزمایش شود و رئیس پروژه، پروفسور ژنان بائو اطمینان ندارد که اپتوژنتیک راه حل مناسبی باشد. هم چنین هنوز چیزهای بسیار دیگری هم هستند که پوست انسان می تواند حس کند مانند دما که تمام اینها باید آزمایش شود. با این وجود، این پیشرفت در آینده ای نه چندان دور می تواند اتفاق بسیار بزرگی باشد.

 • منتشرشده در فیسیت

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share