در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

فیسبوک قابلیت های خود را در آیفون های جدید ارتقاء می بخشد!

دوشنبه 9 آذر 22 12:09 |   |

دسته بندی:

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر فیسبوک قابلیت های خود را در آیفون های جدید ارتقاء می بخشد!

نسخه بروزرسانی شده برنامه iOS فیسبوک که امروز صبح عرضه شد ، کاربران آیفون 6 و آیفون پلاس را قادر می سازد تا با استفاده از جدیدترین سیستم عامل گوشی همراه اپل ، از ویژگی 3D تاچ (3D Touch) برای داشتن یک ارتباط سریع تر استفاده کنند . در این بیلت کاربر می تواند با لمس کردن شدید آیکن برنامه فیسبوک به میانبرها ، از جمله میانبرهای آپلود سازی عکس یا فیلم و یا نوشتن پست جدید در بخش وضعیت (status) دسترسی داشته باشد .

 

این قابلیت جدید یکی از قابلیت های پیش بینی شده پشتیبانی کننده ارتباط سوم شخص برای 3D تاچ می باشد ، قابلیت های این ارتباط ، شباهت زیادی به قابلیت های فورس تاچ (Force Touch) اپل واچ دارد . 3Dتاچ ویژگی پرچم دار گوشی های آیفون جدید می باشد که دسترسی سریع تری به برنامه ها را برای کاربر ایجاد می کند. این برنامه حکم یک کلیک راست کردن برروی برنامه ها را دارد ، زیرا یک میانبر به برنامه های موردنیاز گوشی همراه کاربر محسوب می شود .

این برنامه علاوه بر این ، یک قابلیت می باشد که کاربر می تواند به صورت اختیاری از آن استفاده کند . در گذشته 3D تاچ به صورت پیش فرض در بعضی از برنامه های اپل مانند نامه ها ، موسیقی و نقشه ها قرار گرفته بود ، اما با عرضه آیفون 6 و آیفون پلاس برنامه های سوم شخص نیز به این قابلیت مجهز شدند . اینستاگرام فیسبوک از جمله اولین نرم افزارهایی بود که 3D تاچ را پشتیبانی می کرد . در واقع پشتیبانی فیسبوک به این معناست که این ویژگی در حال حاضر یکی از برترین برنامه های گوشی همراه محسوب می شود ، قابلیتی که به گفته خبرگذاری کام اسکور توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است .

دیگر برنامه های فیسبوک مانند واتساپ (WhatsApp) ، مسنجر (Messenger )، مومنتس (Moments ) و گروپ اند آدرز (Groups and others ) هنوز نمی توانند این قابلیت را پشتیبانی کنند . علاوه بر فیسبوک ، برنامه هایی که می توانند 3D تاچ را پشتیبانی کنند عبارتند از : پی اینترست (Pinterest) ، جت (Jet) ، توییتر ، شزم (Shazam) ، اپن تیبل ( Open Table) و برنامه های چت مانند کانفاید (Confide) ،فایر چت (Fire Chat) ، مدیوم (Medium) ، دراپ باکس (Dropbox) و اور نوت (Evernote) .

البته کاربران هرگز نخواهند فهمید که فیسبوک ، 3D تاچ را در چه تاریخی عرضه کرده است زیرا فیسبوک نپذیرفته اطلاعات دقیقی را در این زمینه منتشر کند . این روند اخیرا در صنعت نرم افزار سازی رشد کرده است ، سازندگان به این توافق رسیده اند که دیگر نیازی نیست تغییرات ایجاد شده در بیلت جدید برنامه ها را به اطلاع کاربران برسانند . برنامه بروزرسانی شده فیسبوک اکنون در آی تیون (iTunes) قرار دارد . مشخص نیست که فیسبوک چه ویژگی دیگری را از آیفون 6 و یا آیفون پلاس در بیلت جدید وارد کرده باشد ، اگرچه اپل اعلام کرده است تغییراتی دیگری نیز در سال آینده در این برنامه ایجاد می شوند .

 • منتشرشده در فیسیت

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share