در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

آیفون 6 جدید چقدر ضد آب است؟

دوشنبه 9 آذر 22 12:09 |   |

دسته بندی:

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر آیفون 6 جدید چقدر ضد آب است؟

شایعات زیادی وجود دارد که آیفون 6 و آیفون پلاس ضد آب هستند و اپل این موضوع را مخفی نگه داشته است . اپل برای این اقدام خود دلیل خوبی دارد . اولین بار که این موضوع مطرح شد ، افراد زیادی شک کردند . البته اپل یکی از آن دسته شرکت ها نیست که ویژگی های جدید دستگاه های خود را مخفی کند مخصوصا زمانی که این ویژگی ها می توانند به آیفون جدید یک برگ برنده ببخشد .

 

متخصصان iFixit در یک آزمایش با باز کردن آیفون به یک پوشش چرمی که در اطراف قاب قرار داشت و یک عایق سیلیکونی که دور اتصالات را فراگرفته بود ، رسیدند . با این وجود بیشتر منفذهایی که آب را به داخل گوشی منتقل می کنند ، مانند بلندگوها ، جک های گوشی و قاب سیم کارت به هیچ گونه سیستم محافظتی در مقابل آب مجهز نیستند . حتی برد مداری اصلی نیز هیچ گونه پوشش محافظتی در مقابل آب ندارد .

بنابراین چگونه می توان این قابلیت را در دنیای واقعی تعریف کرد ؟ آزمایش ها نشان داده اند که اگرچه آیفون 6 و آیفون پلاس مدت کوتاهی می توانند در آب سالم بمانند ، طولانی شدن مدت زمان غوطه وری ، می تواند هر دو گوشی را خراب کند .

حرف آخر این است که اپل از این قابلیت به عنوان یک ویژگی جدید حرفی نزد زیرا آیفون 6 و آیفون پلاس ضد آب نیستند . ممکن است این دو گوشی مدت کوتاهی بتوانند در مقابل آب مقاومت کنند و یا از غوطه وری های کوتاه مدت جان سالم به در ببرند اما اگر مدت زمان زیادی در آب بمانند مطمئنا آسیب می بینند .

به خاطر داشته باشید که هنوز مشخص نشده است که غوطه وری های کوتاه مدت چه مشکلاتی را می توانند برای این گوشی ها در آینده به وجود بیاورند . البته مقاومت گوشی ها به نوع آب نیز بستگی دارد . کاربران باید به این نکته توجه داشته باشند که مقاومت این دو گوشی در آب تمیز و آشامیدنی در مقایسه باآب خورنده دریا بسیار بیشتر است .

 

 • منتشرشده در فیسیت

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share