در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

تکنولوژی جدید مایکروسافت: نصب ویندوز10 بر روی گوشی های اندرویدی

دوشنبه 9 آذر 22 12:09 |   |

دسته بندی:

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر تکنولوژی جدید مایکروسافت: نصب ویندوز10 بر روی گوشی های اندرویدی

مدتی پیش، مایکروسافت همکاری خود با شرکت شیائومی برای تست نسخه ویندوز 10 موبایل بر روی دستگاه های شیائومی را اعلام کرده بود. این شرکت ثابت کرد به آسانی می توان ویندوز را بر روی یک دستگاه اندرویدی نصب کرد و سپس به این فکر افتاد که در آینده بدین روش با گوگل رقابت کند.

در عوض عرضه سخت افزار ویندوزی جدید، مایکروسافت مایل است تا نرم افزاری فراهم کند که بر روی هر دستگاه اندرویدی قابل نصب باشد. در حال حاضر مایکروسافت در تلاش است تا تکنولوژی ارائه دهد که به کاربران امکان نصب دو سیستم عامل بر روی گوشی های هوشمند را بدهد، برنامه ای که هنوز به وقوع نپیوسته است.
سیستم عامل های قابل انتخاب توسط کاربر (User Selectable Operating Systems)، یک حق امتیاز جدید است که چند روز پیش به مایکروسافت داده شده است. این برنامه به صورتی است که کاربران تبلت ها و گوشی های هوشمند بتوانند با استفاده از آن، انتخاب کنند که چه سیستم عاملی بر روی دستگاهشان بوت شود.
تکنولوژی مایکروسافت به سازندگان گوشی اجازه می دهد تا چندین سیستم عامل را بر روی یک دستگاه از قبل به صورت فشرده نصب کنند، و سپس کاربر قادر است تا هر سیستم عاملی را که می خواهد، بوت کند. برای مثال یک گوشی، می تواند دارای ویندوز 10 و اندروید باشد (در این پتنت نام هیچ سیستم عاملی برده نشده است) و کاربر خود می تواند یکی از این سیستم عامل ها را انتخاب کرده و به صورت کامل نصب کند. گزینه ای نیز برای حذف سیستم عامل دیگر، وجود خواهد داشت.
مشخص نیست که آیا مایکروسافت با تولیدکنندگان گوشی برای استفاده از ویندوز 10 در گوشی هایشان صحبت کرده است یا نه ولی واضح است که مایکروسافت قصد دارد با استفاده از سیستم عامل خود در گوشی های دیگر، آن را بین کاربران گوشی هوشمند محبوب تر کند.

منتشرشده در فيسيت


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share