در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

هیتاچی می گوید جرم را پیش از آنکه اتفاق بیفتد، پیش بینی می کند.

دوشنبه 9 آذر 22 12:09 |   |

دسته بندی:

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر هیتاچی می گوید جرم را پیش از آنکه اتفاق بیفتد، پیش بینی می کند.

در آینده چه اتفاقی می افتد اگر قانون بجای عکس العمل در برابر جرم های پیش آمده، راهی را برای پیش بینی آنها پیدا کند؟ به نظر می رسد که هیتاچی، غول بزرگ تکنولوژی در ژاپن، در این زمینه به موفقیت هایی دست پیدا کرده است. وی اعلام کرده که تکنولوژی مقاومی را توسعه داده است که می تواند با دقت به زمان و مکان جرمی که اتفاق خواهد افتاد، اشاره کند.

 


این سیستم که تجزیه و تحلیل تجسم پیش بینی جرم هیتاچی نامیده می شود، داده های زیادی را از نقشه های حمل و نقل عمومی، گفتگوهای رسانه های اجتماعی، گزارش های هواشناسی و غیره، جمع آوری می کند و سپس با استفاده از یادگیری ماشین سعی در یافتن الگوهایی دارد که انسانها نمی توانند آنها را پیدا کنند.
دارین لیپسکام، یکی از مدیران اجرایی این پروژه در هیتاچی می گوید: "یک انسان نمی تواند ده ها یا صدها متغیری را که بر جرم تاثیر می گذارند، مدیریت کند." مارک جولس، دیگر مدیر این پروژه می گوید که معمولا حدس ها و پیش بینی های افسران پلیس از وقوع جرم بر پایه داده های شخصی یا تجربیاتشان است ولی سیستم هیتاچی برای پیش بینی نیازی به هیچ فردی ندارد. شما حجم عظیم داده را به او می دهید، سیستم، خود می داند که چه باید بکند.
این سیستم می تواند صحنه های جرم و جنایت بالقوه تا حداکثر 200 مترمربعی خود را مشخص کند و نیز به هر موقعیت سطح خطری هم اختصاص می دهد.
سیستم هیتاچی که شرکت برای استفاده آن در اداره های آگاهی برنامه ریخته است، دو نگرانی اساسی به همراه دارد: 1) دقت این سیستم چگونه خواهد بود و 2) اگر سیستم به صورت ناعادلانه افراد بی گناه را بعنوان مجرم معرفی کند، چه اتفاقی می افتد؟
برای حل مشکل اول، شرکت قول می دهد که نتایج محاکمه را در دسترس عموم قرار دهد تا افراد نیز بتوانند خود، تصمیم گیری کنند و در مورد مشکل دوم، مدیران هیتاچی می گویند که از آنجایی که سیستم مجهز به افسرانی با اطلاعات کافی است که حتی نیازی به سوءظن هم ندارند، بنابراین تمایلات جانبدارانه پلیس کاهش خواهد یافت.

 • منتشرشده در فیسیت

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share