در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

ClearOS 7.1، جایگزینی برای اکتیو دایرکتوری مایکروسافت

دوشنبه 9 آذر 22 12:09 |   |

دسته بندی:

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر ClearOS 7.1، جایگزینی برای اکتیو دایرکتوری مایکروسافت

ClearFoundation امروز خبری در مورد اولین نسخه از سیستم عامل ClearOS 7.1.0 منتشر کرد. این سیستم عامل، مبتنی بر توزیع گنو/لینوکس CentOS7 می باشد.

نسخه ClearOS 7.1.0 با برند جدید سامبا 4 آمده است که در تلاش است تا جایگزینی برای اکتیو دایرکتوری مایکروسافت باشد. این سیستم عامل موتورهای IPS و IDS را بروز کرده است. در کنار بروزرسانی موتورهای آنتی ویروس و آنتی اسپم، یک داشبورد پویای جدید نیز اضافه شده است. اتصال دهنده اکتیودایرکتوری مایکروسافت بروز شده و یک برنامه گوگل جدید افزوده شده است. این سیستم عامل نیز فریم ورک جدید برای اعلام وقایع و اخطارها هم اضافه کرده است و از IPV6 هم پشتیبانی می کند.
دیوید لوپر، رئیس Clear Foundation گفته است: "ما بسیار هیجان¬زده هستیم که سامبا دایرکتوری را به این سیستم عامل افزودیم. سامبا دایرکتوری امکان عملکرد یکسانی با اکتیو دایرکتوری را با استفاده از ClearOS به عنوان سرور دایرکتوری شما می دهد. کاربر ساده و مدیریت گروهی برای سامبا دایرکتوری در وب کانفیگ در ClearOS نیز معمول است. اگر با ابزار EULA مایکروسافت راحت هستید، می توانید از ابزار اداره سرور مایکروسافت ویژگی های افزوده شده به سامبا دایرکتوری خود را که شامل Group Policy Object می شود، اصلاح کنید."
آخرین نسخه ClearOS 7.1.0در اواخر امسال منتشر خواهد شد، ولی اگر میخواهید آن را هم اکنون امتحان کنید می توانید از وبسایت خود پروژه آن را دانلود کنید، البته توجه داشته باشید که این، یک نسخه از پیش منتشر شده است.

منبع: فیسیت


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share