در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

پردازنده‌ی Skylake اینتل از فناوری فراریسمانی معکوس پشتیبانی می‌کند.

دوشنبه 9 آذر 22 12:09 |   |

دسته بندی:

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر پردازنده‌ی Skylake اینتل از فناوری فراریسمانی معکوس پشتیبانی می‌کند.

علی رغم اینکه اینتل تعداد زیادی از ریزپردازنده‌های Skylake را فروخته است اما در مورد جزئیات معماری این ریزپردازنده اطلاعاتی ارائه نکرده است؛ اما آنچه در این مورد واضح است این است که این پردازنده‌های جدید اینتل از فناوری فراریسمانی معکوس پشتیبانی می‌کنند، که همین باعث می‌شود به کارایی این پردازنده‌ها سرعت بخشیده شود. از دید کلی اگر به این موضوع نگاه کنیم این خبر، یک خبر فوق‌العاده برای کسانی که در صنعت بازی‌سازی فعالیت می‌کنند، محسوب می‌شود؛ چرا که بسیاری از بازی‌ها در مورد استفاده‌ی چند هسته‌ای ضعیف عمل می‌کنند، اما به این ترتیب واحد پردازش مرکزی نسبت به حالت پیش در حوزه‌ی بازی سازگاری بیشتری خواهد داشت.

 پردازنده‌ی جدید اینتل، i7-6700K با چهار هسته 2.4 مرتبه نسبت به i7-4790K سریع‌تر عمل می‌کند.

به عبارتی در وضعیت‌های خاص، این پردازنده‌ی تک هسته‌ای قادر است از منابع به‌ گونه‌ای استفاده کند تا کارایی حجم کاری مربوط به یک نخ تنها را افزایش دهد و ارتقا ببخشد.
در سال گذشته، سافت ماشینز، یک شرکت نوپا که در زمینه‌ی ارتقا و بهبود فناوری و تکنولوژی‌های مربوط به پردازنده فعالیت می‌کند از پردازنده‌هایی با معماری VISC رونمایی کرد. توسعه‌دهندگان این شرکت ادعا کردند که این معماری قادر است میانگین تعداد دستوراتی که در هر کلاک اجرا می‌شود را تا سه یا چهار برابر بیشتر از پیش افزایش دهد. در نتیجه همین باعث می‌شود تا کارایی، دو یا چهار برابر بیشتر از پردازنده‌های مرسوم شود. از نظر تئوری می‌توان گفت که پردازنده‌های اینتل هم از تکنولوژی مشابه به این فناوری استفاده می‌کنند.

منبع:faceIT.ir

برچسب: intel   cpu   INTEL-I7   اینتل   مادربرد   سی-پی-یو  

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share