در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

اپل سرویس جدیدی را که مبتنی بر SIRI است برای پاسخ گویی خودکار پیام صوتی تهیه نموده است

دوشنبه 9 آذر 22 12:09 |   |

دسته بندی:

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر اپل سرویس جدیدی را که مبتنی بر SIRI است برای پاسخ گویی خودکار پیام صوتی تهیه نموده است

سیری اپل دستیار قابلی است ولی یک وظیفه است که از عهده ی انجام آن بر نمی یاید و آن نسخه برداری از پیام های صوتی است. خبر خوب اینکه این امکان به زودی برای گوشی های اپل فراهم می گردد. اپل برای هرچه قدرتمند تر ساختن توانمندی های دفتری سیری آماده می شود و برای این کار سیستم پاسخ گویی ای را فراهم نموده که می تواند کلمه هایی را که برایش تلفظ می شود بشنود، بین آنها وقفه بیاندازد و آنها را به متن نوشته شده تبدیل نماید.


طبق گفته ی Business Insider این سرویس جدید دارای برند iCloud بوده و با سرویس تبدیل صوت به گفتار شباهت هایی دارد. تماس های جدیدی که بر قرار و به پیام گیر صوتی منتقل می شوند، توسط سیری پاسخ داده می شوند، سیری اطلاعاتی را در مورد موقعیت مکانی شما و اینکه چرا قادر به پاسخگویی تماستان نیستید برای تماس گیرنده فراهم می آورد. محتویات پیام های ضبط شده به سرور های اپل ارسال شده، تبدیل می شوند و به صورت یک متن برای گیرنده ارسال می شوند.
ظاهراً این تکنولوژی روزهای اول حیات خود را طی می کند و کارکنان اپل در هفته های گذشته در حال آزمودن سرویس پاسخ گویی مبتنی بر سیری بوده اند تا این محصول را برای ارایه در سال 2106 آماده نمایند.
سرویس تبدیل پیام صوتی خدمت جدیدی نیست، صدای گوگل (Google Voice) در سال 2009 سرویس تبدیل خود را ارایه نمود ولی دقت آن هنوز هم کافی نیست. کیفیت تماس پایین و پردازش زبان غلط اغلب باعث شده اند تا این پاسخ ها نا مناسب و بی معنی به نظر برسند. با این وجود این سیستم در حال پیشرفت است ، درست ماه پیش گوگل اعلام نموده که میزان عدم صحت این سرویس خود را به میزان 49 درصد کاهش داده است.
هنوز مشخص نیست که آیا میزان صحت سرویس اپل به اندازه ی سرویس جدید گوگل که بر یادگیری ماشین تاکید دارد، باشد یا خیر. ولی مشخص است که این شرکت سعی دارد تا از اشتباهاتی که در نسخه ی اول سیری وجود داشت اجتناب نماید. هم اکنون گزارشی در مورد ارایه ی این ویژگی تعیین نشده است ولی گفته می شود که احتمال ارایه ی آن برای iOS 9 وجود دارد.

منبع:faceIT.ir

برچسب: اپل   APPLE   siri   سیری  

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share