در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

تمدید گواهینامه‌هایISO 9001 و ISO 10002 شهر فافا برای سومین سال متوالی

سه شنبه 24 اردیبهشت 98 11:02 |   |

دسته بندی:اخبار فافا

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر تمدید گواهینامه‌هایISO 9001 و ISO 10002 شهر فافا برای سومین سال متوالی

با افتخار به اطلاع می‌رسانیم که فروشگاه اینترنتی و حضوری شهر فافا با شعار "لذت خرید و آرامش خیال" موفق به تمدید گواهینامه‌های ایزو 9001 و ایزو 10002 برای سومین سال متوالی شد.

در این راستا مجموعه فروشگاه اینترنتی شهر فافا و فروشگاه حضوری شهر فافا با محوریت جلب رضایت هرچه بیشتر مشتریان گرامی، دلسوزانه پاسخگوی درخواست‌ها، سوالات و نظرات کاربران عزیز می‌باشد. یکپارچگی در نظم مدیریت و انطباق با بندهای استانداردهای فوق، تلاش در همگام بودن با نیازهای مشتری را معنا بخشیده است.

استاندارد جهانی ایزو چیست

سازمان بین‌المللی استاندارد سازی که معمولاً به نام ایزو (ISO) شناخته می‌شود، یک موسسه بین‌المللی تعیین استاندارد متشکل از نمایندگان موسسات استاندارد سازی ملی که در ژنو سویس واقع شده است. این سازمان غیردولتی در سطح وسیع به وضع استانداردهای کلی و جزئی برای هماهنگ‌ کردن استانداردهای متفاوت جهانی می‌پردازد. در عمل ایزو یک ائتلاف از شرکت‌ها با ارتباطات قوی با دولت‌ها فعالیت می‌کند. این مؤسسه انواع استانداردهای تجاری و صنعتی جهانی را تعیین می‌نماید. ایزو کار رسمی خود را از تاریخ بیست و سوم فوریه 1947 آغاز کرده‌است. این سازمان به ترویج جهانی استانداردهای اقتصادی و صنعتی می‌پردازد تا مبادلات صنایع و فنون مختلف را در یک راستا هماهنگ کند.

سازمان بین‌المللی استانداردسازی باآنکه یک سازمان غیردولتی است، اما به‌دلیل این که استانداردهای این مؤسسه تبدیل به قوانین می‌گردد از بیشتر سازمان‌های غیردولتی قدرتمندتر است. امروزه نزدیک به 164 کشور در این سازمان به عضویت درآمده‌اند که ایران نیز یکی از آنهاست.

 

سیستم مدیریت کیفیت (استاندارد ISO 9001)

استاندارد ایزو 9001 را استاندارد سیستم مدیریت کیفیت می‌نامند. هدف از این استاندارد ایجاد سیستمی است که کیفیت را در کل سازمان مدیریت کند. هدفی که در استاندارد ایزو 9001 آمده این است که، سازمانی که این استاندارد را پیاده سازی می‌کند متعهد به حفظ کیفیت محصولات می‌شود و نباید یک محصول درجه 1، به یک محصول درجه 2 تنزل پیدا کند. این استاندارد، سازمان را در قالب یک سیستم می‌بیند و با نگاه فرآیندگرا به سازمان سعی می‌کند، ارتباط مطلوبی را بین واحدهای سازمان ایجاد کند تا علاوه بر بهبود ارتباطات سازمان و کیفیت این ارتباطات، موفق به ارائه محصول و خدمات بهتر به مشتریان شود.

گواهی ایزو 9001 فروشگاه اینترنتی شهر فافا

 

از مواردی که در ایزو 9001 بسیار حائز اهمیت است، تفکر سیستمی و رویکرد فرآیند است. این استاندارد سازمان را در قالب یک سیستم می‌بیند و با نگاه فرآیندگرا به سازمان، سعی می‌کند ارتباط مطلوبی را بین واحدهای سازمان‌ها ایجاد کند تا علاوه بر بهبود ارتباطات سازمان و کیفیت این ارتباطات، مجموعه بتواند محصول و خدمات بهتری را نیز به مشتری ارائه کند.

همچنین استاندارد ایزو 9001 با ایجاد الزاماتی در مستندسازی سازمان، سعی در ایجاد نظم می‌کند. لازم است سازمان‌ها فرآیندها و اقداماتی که بر رضایت مشتری و تولید محصول باکیفیت تاثیر می‌گذارد را مکتوب کند و برای آن روش‌های مشخصی را بنویسد تا سازمان بتواند محصولی با کیفیت یکسان تولید کند.

نسخه اولیه استاندارد ایزو 9001 در سال 1974 تدوین گردید و سپس در سال‌های 1974 و 1994 مورد تجدید نظر قرار گرفت. تغییرات اصلی در نسخه سوم ایزو 9001 در سال 2000 انجام گرفت و در سال 2008 رویکرد فرآیندی و خلاصه کردن مستندات جزء عمده‌ترین تغییرات این استاندارد محسوب می‌شد. ویرایش پنجم این استاندارد در سپتامبر سال 2015 منتشر گردید. در ویرایش سال 2015 دیدگاه فرایند گرا همچنان مورد تأکید است و علاوه بر آن نظریه‌های نوین مدیریتی از جمله نگاه به سازمان به عنوان یک سیستم باز و رویکردهای جدید از جمله مدیریت ریسک و مدیریت دانش به آن اضافه شده‌است

 

استاندارد ISO 10002

استاندارد ISO 10002 راهنمایی برای طراحی یک سیستم اثربخش و کارآمد برای فرآیند رسیدگی به شکایات مشتری در تمامی سازمان‌ها اعم از تجاری، غیر تجاری و حتی در تجارت الکترونیک نیز می‌باشد. هدف این استاندارد کمک رساندن به سازمان‌ها، مشتریان و کلیه طرف‌های ذینفع می‌باشد. هنگامی که سازمان شکایتی را از مشتری دریافت می‌کند این شکایات می‌تواند فرصت‌های زیادی را برای بهبود در محصولات و فرآیندها در اختیار سازمان قرار دهد و در صورتیکه فرآیند رسیدگی به شکایات به درستی انجام شود، اعتبار و شهرت سازمان نیز حفظ شده و حتی بالاتر می‌رود.

گواهی ایزو 10002 فروشگاه اینترنتی شهر فافا

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Empty
نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • نظرات دیگران

  2
  Ali Aghajouni
  سه شنبه 24 اردیبهشت 98 16:45

  تبریک میگم امیدورام همیشه پیروز باشید  2
  میلاد فخر
  سه شنبه 24 اردیبهشت 98 14:26

  تبریک فراوان به مجموعه خوب شهر فافا شیراز  0
  پارسیان رایانه بلداجی
  جمعه 17 خرداد 98 19:46

  تبریک ؛ امیدورام همیشه موفق و پیروز باشید


  کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share