در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

تراشه ی ذخیره سازی جدید اینتل، هزار برابر سریع تر از حافظه ی فلش است

دوشنبه 9 آذر 22 12:09 |   |

دسته بندی:

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر تراشه ی ذخیره سازی جدید اینتل، هزار برابر سریع تر از حافظه ی فلش است

اینتل و میکرون راه جدیدی را برای ذخیره سازی داده یافته اند، طبق گفته های این شرکت ها این روش جدید چگال تر، قدرتمند تر و سریع تر از روش های سایر رقباست و تولید آن نیز آغاز شده است. امروز در یک گزارش تولید زنده، این دو شرکت 3D Xpoint رسته ی جدیدی از حافظه های غیر-فرار را معرفی نمودند، ادعای این دو شرکت این است که این حافظه 1000 برابر سریع تر از معماری NANDی عمل می کند که امروزه زیر ساخت اغلب حافظه های فلش و گرداننده های حالت ثابت را تشکیل می دهد.

این معماری جدید کاملا بدون ترانزیستور بوده و بر یک ویژگی ماده ی توده ای تکیه دارد که بیت ها را میان حالت مقاومت بالا به مقاومت پایین تغییر می دهد. از آنجا فراخوانی های حافظه به صورت الگوی صفحه ی شطرنجی سه بعدی پیچیده لایه بندی می شود. این الگو نسبت به حافظه های عادی ده برابر چگال تر است.
طبق گفته ی نایب رییس اینتل، راب کروک، برای دهه ها این صنعت به دنبال راه هایی برای کاهش زمان لگ میان پردازنده و داده بوده تا تجزیه و تحلیل سریع تر را ممکن سازند. این رده ی جدید حافظه ها دنیای حافظه ها را دگرگون نموده است.
محدودیت های کلاس جدید حافظه هنوز نا مشخص است ولی از اولین موارد استفاده ی آن می توان به تجزیه و تحلیل بلادرنگ داده، که در آن دسترسی سریع به داده دارای اولویت است اشاره نمود. از آنجایی که این حافظه مانا و غیر فرار است احتمالاً برای مصارف مربوط به ذخیره سازی طولانی مدت مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع:faceIT.ir

برچسب: intel   3D-XPOINT  

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share