در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

سیستم عامل X Mountain Lion به پایان خود نزدیک می شود

دوشنبه 9 آذر 22 12:09 |   |

دسته بندی:

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر سیستم عامل X Mountain Lion به پایان خود نزدیک می شود

این سیستم عامل که در سال 2012 ارایه شد به پایان روز های طلایی خود نزدیک می شود. میزان امن بودن سیستم عامل شیر کوهی (X Mountain Lion) هر روز کمتر از دیروز می شود و قرار است تا ارایه ی پشتیبانی برای این سیستم عامل همین پاییز خاتمه یابد.

سیستم عامل شیر کوهی که با نام OS X 0.8 نیز شناخته می شود در جولای 2012 ارایه شد و آخرین سیستم عامل مک بود که دارای برچسب قیمت 19.99 دلاری بود. گمانه هایی که درباره ی ارایه ی El Capitan یا همان OS X 10.11 در اکتبر امسال زده می شود، احتمال خروج این سیستم عامل را از دامنه ی پشتیبانی اپل بیشتر نموده است. اگر این حدس ها درست باشند، طبق روالی که شرکت اپل قبلاً و در مورد سایر سیستم عامل ها در پیش گرفته بود، درست یک ماه پیش از ارایه کردن جدیدترین سیستم عامل یا در نیمه ی سپتامبر یک به روز رسانی امنیتی برای سیستم عامل شیر کوهی عرضه می شود و سپس پشتیبانی از این سیستم عامل برای همیشه متوقف می گردد.
تضمینی وجود ندارد که نشان دهد اپل چه بخشی از پشتیبانی ها را متوقف خواهد کرد. اپل بر خلاف سایر شرکت ها کاربرانش را رها می کند و اطلاعاتی درباره ی زمانی که پشتیبانی از سیستم عاملشان را متوقف می کند ارایه نمی دهد. اگر پشتیبانی متوقف شود بدان معناست که اپل تنها در حدود سه سال از سیستم عامل هایش پشتیبانی می کند درحالی که شرکت هایی مثل مایکروسافت مدت های طولانی از محصولات خود پشتیبانی می کنند.

منبع:faceIT.ir


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share