در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

نورپردازی های نوین در طراحی و ساخت ساختمان

دوشنبه 9 آذر 22 12:09 |   |

دسته بندی:

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر نورپردازی های نوین در طراحی و ساخت ساختمان

می توانید حدس بزنید که در عمارت تاریخی با بافت قدیمی به مساحت 1.6 هکتار واقع در پاسادینا، یکی از شهرهای کوچک ایالت کالیفرنیا در کشور آمریکا، یکی از گران قیمت ترین و مجلل ترین سیستم های فعلی کنترل صدا و نور پردازی فضای خارجی و سرباز به کار رفته است. روز هنگام صاحبان خانه و مهمان ها می توانند در محیط زیبا و با شکوه باغ قدم بزنند این در حالی است که شب هنگام تکنولوژی سیستم های کنترل صدا و نور پردازی نمایان می شوند و آن فضای زیبا و محشر باغ عمارت در روز هنگام را به بهترین محیطی که می توان از فضای خانه داشت، تبدیل می کند که با زیبا ترین کلوپ ها و سالن های واقع در نیویورک و لاس وگاس از این نظر رقابت می کند.

Ilya Kandibur مالک و طراح سیستم ها در کمپانی Movietime در کالیفرنیا می گوید صاحب خانه یک دی جی قدیمی است که درخواست نور پردازی امکانات صوتی مشابه با کنسرت های موسیقی راک داشته است، این نوع نور پردازی، در این مقیاس در عمارت شخصی پیش از این انجام نشده بود. سیستم نورپردازی و صدای کار گزاری شده در این عمارت به وسیله ی iPad ها ی صاحبان خانه و یا پنل کنترلی لمسی و یا دستگاه های کنترل دستی قابل کنترل است. با وجود این که این سیستم در روشنایی 50 قسمت از عمارت استفاده شده است، اما کنترل آن ساده و آسان است.

صاحبان خانه می توانند لامپ های روشنایی را تک تک و جدا از هم و یا به صورت گروهی و یک جا فعال و کنترل کنند و یا این که از نورپردازی های از پیش برنامه ریزی شده ی این سیستم استفاده کنند.

استخر و آب گرم در فضای بیرون این عمارت با کار گزاری لامپ های نور پردازی LED در داخل و خارج استخر به مکانی بسیار زیبا تبدیل شده اند. لامپ های روشنایی به کار رفته زیر آب، تابش خارق العاده ای از داخل استخر پدید آورده اند و این امکان برای صاحب خانه فراهم آمده که از بین 16 میلیون رنگ، از طریق برنامه ی iPad، رنگ مورد نظر را برای نورپردازی انتخاب کنند. البته کنترل این لامپ ها آن چنان راحت نیست و علاوه بر این محدودیت هایی هم دارند، مثلاً اینکه منبع تغذیه ی این لامپ ها نمی تواند بیشتر از تقریباً 9 متر از آن ها فاصله داشته باشد.

منبع:faceit.ir


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share