در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

جدیدترین درایوهای ssd کمپانی OCZ می توانند اطلاعات را تقریبا سه گیگابایت بر ثانیه بخوانند

دوشنبه 9 آذر 22 12:09 |   |

دسته بندی:

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر جدیدترین درایوهای ssd کمپانی OCZ می توانند اطلاعات را تقریبا سه گیگابایت بر ثانیه بخوانند

درایو حالت جامد یا ssd (به انگلیسی: solid-state drive) که گاهی به نام دیسک حالت جامد و یا دیسک الکترونیکی نیز شناخته می‌شود،یک ابزار حافظه است که از تراشه برای دخیره سازی دائم داده‌ها استفاده می‌کند. در واقع SSD حافظهٔ مبتنی بر حافظه ی فلش است (همان حافظه فلش خودمان البته در سایز بزرگ) که در مقایسه با هارد دیسک‌های قبلی برق کمتری مصرف می‌کند و از مقاومت بیشتری نیز برخوردار است.

کمپانی OCD با راه اندازی خط تولید جدید از محصولات خود مسیر جدید در بازار ایجاد کرده است.در سری OCZ 6000 از آخرین و بهترین امکانات روز بهره برده است برای مثال نسل سوم PCIe x4 و 16-channel NAND و پشتیبانی از NVMe.

سرعت انتقال اطلاعات (read) آن 2900مگابایت و سرعت و ضبط اطلاعات (write) آن 1900مگابایت است.

به طور کلی در این سری، کارایی ها و ویژگی های این درایو ها ارتقا یافته است.در این درایوها سنسورهای دما و کنترل کننده های حرارتی اتوماتیک تعبیه شده است به علاوه کاربر قدرت انتخاب پاکت را دارد( پاکت در یک برنامه ی ترسیم محیط خیالی یک شیء که آن را محصور کرده است.می توانید پاکت را ویرایش کنید.از شکل مستطیلی به شکل منحنی دار تبدیل نمایید و در نتیجه محتویات درون آن را از شکل بیندازید).

بر اساس طراحی سری 6000 این محصول برای انتقال اطلاعات برنامه های فشرده و پخش ویدیوها و یا ذخیره سازی داده ها بسیار مناسب است.این محصول توانایی ذخیره ی اطلاعات و استفاده ی هر روزه را دارد و در طول پنج سال اگر هر روز از ان استفاده شود مشکلی برایش ایجاد نمی شود و بیشتر کاربران با آن مشکلی نخواهند داشت.

سری 6300 این محصول برای موردهای متفاوت مانند سرورهای وب ،محاسبات ابری و یا پردازش اطلاعات طراحی شده بود.

هر دو سری این درایوها هم 6000 و هم 6300 در حجم های یک،دو و چهار ترابایت در بازار موجود هستند.اما بهتر است بدانید که قالب بندی آن ها (فرمت) IDEMA پیشرفته است.بنابراین ظریفت یا حجم قابل استفاده ی آن ها از یک و دو و چهار ترابایت واقعی کم تر است و به ترتیب 800،1600. 3200 خواهد بود.

جدول مشخصات این محصول به صورت زیر است:

ocz6000-specs-640x640

منبع:faceit.ir


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share