در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

روبات چیتا با ترفند های جدید خودنمایی می کند

دوشنبه 9 آذر 22 12:09 |   |

دسته بندی:

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر روبات چیتا با ترفند های جدید خودنمایی می کند

روبات چیتا ساخت دانشگاه ام آی تی می باشد، با قابلیتی خاص طراحی شده که می تواند با سرعت بالا بدود، مانع را تشخیص دهد و از روی آن بپرد. در این متن با نحوه طراحی روبات، قابلیت های آن و نوآوری های به کار گرفته شده بیشتر آشنا می شویم.


یک ماشین چهار پا جهش بزرگی را در زمینه روباتیک انجام داده است: محققین یک روبات چیتا ساخته اند که نه تنها می تواند با سرعت قابل توجهی بدود، از موانع سر راهش نیز می پرد.
چیتا مکانیکی، پاییز سال پیش وقتی که محققین انستیتو تکنولوژی ماساچوست (MIT)سرعت بالای ده مایل در ساعت ( 16 کیلومتر در ساعت) آن را به نمایش گذاشتند، بسیار معروف شد ولی حالا، روبات با ترفند جدیدی برگشته است: می تواند از روی موانع، درست مثل یک انسان دونده بپرد.
محققان می گویند که چیتا بوت اولین روباتی است که می تواند موانع را از یک فاصله شناسایی کند و بدون کمک انسان از آن ها بپرد و بگذرد. این روبات به زودی توانایی جهش خود را در مرحله آخر مسابقه روباتیک آژانسپروژههایتحقیقاتیپیشرفتهدفاعی(DARPA) که هفته دیگر در پومونا، کالیفرنیا برپا می شود، به نمایش می گذارد.
برای "دیدن" اشیایی که در رو به روی روبوت قرار دارند، روبات از یک سیستم بصری ، که نور و محدوده را تشخیص می دهد و به لیدار معروف است استفاده می کند. سیستم ( که روی برد روبات چیتا نصب شده است) یک نور کوچک لیزر می فرستد که به اشیا برخورد می کند  و دوباره منعکس می شود. سیستم لیدار این امکان را برای روبات فراهم می کند که یک نقشه مجازی از زمینی که در آن قرار دارد بسازد که سپس به یک کامپیوتر همراه که با یک سری الگوریتم های "برنامه ریز مسیر" برنامه نویسی شده است فرستاده می شود.

منبع:faceit.ir


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share