در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

سامسونگ از مانیتور QLED منحنی فوق عریض خود رونمایی کرد

سه شنبه 23 خرداد 96 02:03 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر سامسونگ از مانیتور QLED منحنی فوق عریض خود رونمایی کرد

CHG90 جدیدترین مانیتور فوق عریض و منحنی شرکت سامسونگ

با توجه به افزایش سخت‌افزارهای تخصصی بازی، کاربران گیمر، تمایل به انجام بازی‌های کامپیوتری، ساخت و استفاده از مانیتورهای گیمینگ به‌صورت چشم‌گیری افزایش‌یافته است. شرکت سامسونگ، پیشرو در زمینه‌ی الکترونیک و فناوری، از قافله‌ی تولیدکنندگان این مانیتورها جا نمانده است. به‌تازگی این شرکت از یک مانیتور منحنی فوق عریض ۴۹ اینچی QLED  گیمینگ، تحت عنوان CHG90 رونمایی کرده است که بی‌شک نظر بسیاری از گیمر ها را به خود جلب نموده است. در ادامه به معرفی ویژگی‌های مهم این محصول خواهیم پرداخت.

 

صفحه‌نمایش منحنی فوق‌العاده عریض

این صفحه‌نمایش عریض ۴۹ اینچی با نسبت ابعاد ۳۲:۹ و رزولوشن ۱۰۸۰ * ۳۸۴۰، باعث می‌شود صحنه‌های بازی در بهترین حالت ممکن و دقیقاً مطابق با آنچه توسعه‌دهندگان در نظر گرفته‌اند، نمایش داده شود. این مانیتور با انحنای ۱۸۰۰R، باعث می‌شود فیلم و ویدیو به‌صورت سینمایی نمایش داده شود.
صفحه نمایش CHG90صفحه نمایش CHG90

Quantum Dot

این مانیتور با استفاده از فناوری نقطه کوانتومی، تجربه بازی را به گونه‌ای حیرت‌آور دچار تحول کرده است. مانیتور CHG90 با استفاده از نقطه‌های کوانتومی و دریافت میلیون‌های سایه رنگی دقیق، باعث می‌شود بازی‌ها بی‌اندازه واقعی به نظر برسند.
صفحه نمایش CHG90صفحه نمایش CHG90

پشتیبانی از HDR

این مانیتور گیمینگ، از محدوده دینامیکی بالا (HDR) پشتیبانی می‌کند؛ به‌طوری‌که مناطق تاریک، تیره‌تر و نواحی روشن، روشن‌تر نمایش داده می‌شوند. این ویژگی باعث می‌شود تصاویر با جزییات بسیار دقیق، کنتراست بسیار بالا و سایه‌های عمیق نمایش داده شود.
پشتیبانی از HDR در صفحه نمایش CHG90پشتیبانی از HDR در صفحه نمایش CHG90

پشتیبانی از Radeon FreeSync 2 شرکت AMD

این مانیتور گیمینگ با استفاده از تکنولوژی Radeon FreeSync 2 شرکت AMD، باعث می‌شود تصاویر بسیار صاف و یکپارچه نمایش داده شوند.
استفاده از FreeSync2 در صفحه نمایش CHG90استفاده از FreeSync2 در صفحه نمایش CHG90

فوق‌العاده سریع

این مانیتور منحنی با زمان پاسخ ( MPRT مخفف عبارت  motion picture response time ) بسیار کمِ ۱ms، باعث می‌شود تاری حرکت تصاویر تقریباً به صفر رسیده و تجربه بازی با عملکرد فوق‌العاده‌ای را فراهم می‌آورد.

سرعت بسیار بالا در صفحه نمایش CHG90سرعت بسیار بالا در صفحه نمایش CHG90

نرخ تازه‌سازی

این صفحه‌نمایش با نرخ تازه‌سازی ۱۴۴ هرتز، باعث می‌شود صحنه‌ها به‌صورت کاملاً صاف و بی‌وقفه نمایش داده شوند. در این مانیتور نرخ تازه‌سازی را می‌توان در صورت نیاز ۶۰ هرتز و یا ۱۲۰ هرتز نیز تنظیم کرد.
نرخ تازه سازی بالا در صفحه نمایش CHG90نرخ تازه سازی بالا در صفحه نمایش CHG90

حالت محافظت از چشم

در این مانیتور حالت محافظت از چشم (eye safe mode) وجود دارد که با کاهش چشم‌گیر نورهای آبی، باعث کاهش خستگی چشم و آسایش بصری بیشتر می‌شود.
حالت محافظت از چشم در مانیتور CHG90حالت محافظت از چشم در مانیتور CHG90

multi-tasking

به وسیله‌ی پنل تنظیمات ساده‌ی این مانیتور، به‌آسانی می‌توان صفحه‌نمایش را به 6 بخش با اندازه‌های دلخواه تقسیم کرد و آن را مدیریت نمود.
multi-tasking در مانیتور CHG90multi-tasking در مانیتور CHG90

پایه‌ی قابل تنظیم

به‌وسیله پایه قابل تنظیم (Height Adjustable Stand) می‌توان ارتفاع و زاویه‌ی مانیتور را تنظیم کرد. این قابلیت باعث راحتی هرچه بیشتر کار و بازی برای کاربر این مانیتور می‌شود.
پایه‌ی قابل تنظیم در مانیتور CHG90پایه‌ی قابل تنظیم در مانیتور CHG90

منبع :  samsung.com


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share