در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

سويیچ های POE انقلابی در پروژه های دوربین های تحت شبکه

یکشنبه 17 اردیبهشت 96 03:02 |   |

دسته بندی:امنیت

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر سويیچ های POE انقلابی در پروژه های دوربین های تحت شبکه

 

سوییچ های POE با استفاده از تکنولوژی POE، پروژه های دوربین های مدار بسته تحت شبکه را دچار تحولی عظیم کردند.

 

دوربين های مدار بسته تحت شبكه معمولا در مكان هايی قرار می گيرند كه تأمین برق آن ها به آساني امكان پذير نيست و يا هزينه بالایی را به سازمان تحميل می كند. به همين دليل فكر تأمین برق تجهیزات، از طريق کابل اترنت، ايده ای مناسب و مقرون به صرفه، در اين شبكه ها می باشد. بدین ترتیب استفاده از فن آوری POE (مخفف عبارت Power Over Ethernet) ، مورد توجه قرار گرفت که تأثیر شگرفی بر هزینه و کیفیت پروژه های دوربین های مدار بسته تحت شبکه گذاشت.

سوییچ POEسوییچ POE

تكنولوژی POE چيست؟

تكنولوژی POE  راهی است که تغذیه برق را برای زیر ساخت های شبکه استاندارد اترنت فراهم می آورد. به این معنا که علاوه بر دیتا، جریان برق را نیز از خود عبور می دهد. در واقع برق مصرفی مورد نیاز دستگاه های متصل به شبکه مانند تلفن‌های IP، نقاط دسترسی بی‌سیم (AP)، دوربین‌های امنیتی و سایر دستگاه‌ های موجود در شبکه با استفاده از همان کابل شبکه اترنت تأمین می گردد.
تکنولوژی POEتکنولوژی POE

سوييچ های POE

این تجهیزات علاوه براینکه به عنوان یک هاب سوییچ عمل می کند، داراي پورت هايی هستند كه از تكنولوژی POE پشتيبانی می كند. این محصولات دارای تنوع بالایی از لحاظ تعداد پورت POE، نوع استاندارد پوشش داده شده، مقدار سرعت شبکه و همچنین مقدار مسافت قابل گسترش شبکه می باشند. سوییچ های POE موجود در بازار معمولا دارای 4 ،8 ،16 و 24 پورت هستند که هر سوییچ به تعداد پورت های POE خود، قابلیت اتصال دستگاه های مجهز به تکنولوژی POE را دارد.
سوییچ POE و تجهیزات تحت شبکهسوییچ POE و تجهیزات تحت شبکه

مزايای استفاده از سوییچ های POE در پروژه های دوربین های مدار بسته

کاهش چشم گیر هزینه های پروژه و بهره وری بالای شبکه

از جمله مهمترين مزايای استفاده از سوییچ های POE، بهره وری بالای شبكه و كاهش چشم گير هزينه های پروژه های دوربين های مدار بسته را می توان نام برد. امكان نصب دوربين های IP بدون نياز به منبع تغذيه برق، باعث نصب سريع و راحت و حذف تجهيزات برق و كابل كشی های اضافی می شود كه علاوه بر كاهش هزينه، باعث شكيل تر شدن كابل كشی شبكه نیز می شود.

مدیریت متمرکز منابع تغذیه

از جمله مزايای قابل ملاحظه ديگرِ استفاده از اين سوييچ ها، می توان به مدیریت متمرکز منبع تغذیه برق از طريق يك دستگاه UPS برای كل شبكه اشاره كرد. این ویژگی  شما را قادر می سازد تمامی دستگاه ها را از راه دور خاموش يا reset كنيد. به علاوه با اين روش می توان كاربری دستگاه ها را برای مدت زمان طولانی پايدار كرد.
 

انعطاف پذیری بالای شبکه

مزيت ديگر استفاده از اين سوييچ ها، افزايش انعطاف پذيری شبكه می باشد به اين معنی كه شبكه را به راحتی می توان ايجاد کرد یا تغيير و ارتقا داد.
 

جمع بندی

تکنولوژی POE روشی است که از طریق آن می توان برق مورد نیاز تجهیزات تحت شبکه را از طریق کابل شبکه اترنت تأمین کرد. سوییچ های POE از این تکنولوژی برای تأمین برق دوربین های مدار بسته IP، تلفن های IP و … استفاده می کنند. استفاده از این سوییچ ها باعث کاهش چشم گیر هزینه های پروژه، بهره وری بالای شبکه، مدیریت متمرکز منابع تغذیه و انعطاف پذیری بالای شبکه می شود.

 


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share