در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

سرویس جدید وایرلس ارائه شده توسط گوگل

دوشنبه 9 آذر 22 12:09 |   |

دسته بندی:

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر سرویس جدید وایرلس ارائه شده توسط گوگل

آیا سرویس جدید وایرلس ارائه شده توسط گوگل قادر به صرفه جویی در هزینه های شما خواهد بود؟ با ما همراه باشید تا به این موضوع پی ببرید.

گوگل به تازگی گوشی های وایرلس دار متفاوتی را عرضه کرده که در آن برنامه ای به نام Fi را گنجانده است.
بدون شک شما نیز همیشه عاشق کارهای جدید گوگل که از این شاخه به آن شاخه می پرد و باعث بهت همگان می شود بوده اید.
اگر تاکنون در مورد آخرین جسارت بزرگ گوگل که مربوطه به خدمات نوین وایرلس گوشی های همراه می شود چیزی نشنیده باشید باید گفت که این نام ناآشنا و جدید چیزی نیست جز پروژه فای. این خبر عصر روز چهارشنبه منتشر شد، که اگر بخواهیم با کمی آب و تاب به آن بپردازیم، پروژه مربوطه به تماس های تلفنی رایگان است.
اصل ماجرا از این قرار است که: پروژه فای به شما اجازه استفاده همزمان از چند شبکه بر روی موبایل را خواهد داد – برای نمونه فرض کنید در ایران بتوانید همزمان هم از شبکه داده ایرانسل و هم از شبکه داده همراه اول و در عین حال شبکه وای فای خانگی تان استفاده کنید، و در عین واحد نیز پیامک بفرستید، وب نوردی کنید، و تماس هم برقرار کنید. این قابلیت به طور خودکار و یکپارچه قادر به سوییچ کردن بین شبکه های وای فای و داده موبایل خواهد بود، که همین امر نیز موجب می گردد تا هر کجا که باشید قوی ترین سیگنال ممکن را دریافت کنید (به لحاظ تئوری- فرض بر این است که همیشه در مکانی که قرار دارید شبکه ای نیز برای ارتباط اینترنتی وجود دارد).
برای بهره مند شدن از این سرویس که به صورت جهانی نیز ارائه می گردد تنها یک راه وجود دارد، و آن هم پرداخت ماهانه بیست دلار برقرای تماس یا فرستادن پیامک به طور نامحدود به اقصی نقاط دنیا. ضمن اینکه به ازای خرید هر گیگ ترافیکِ شبکه داده تلفن همراه مستلزم پرداخت ده دلار دیگر نیز خواهید بود. (شامل دیتای درون شبکه ای و همزمان دیتای بین الملل در 120 کشور است). بنابراین برای مثال اگر بخواهید از 3 گیگابایت اینترنت حجمی در ماه استفاده کنید، می بایست قیمت پایه ای بیست دلار را برای سرویس، و سی دلار دیگر را بابت داده تلفن همراه پرداخت کنید، که در مجموع هزینه آن به صورت ماهانه 50 دلار خواهد شد. گفتنی ست که اتصال به اینترنت در خطوط تلفنی یا استفاده از شبکه های موبایلی هات اسپات شامل هزینه های اضافی نمی شوند و تنها حجم ترافیکی که استفاده می کنید معیار می باشد.
هم چنین به خاطر داشته باشید اگر در مکانی که به جای استفاده از فای نیاز  به متصل شدن به شبکه وای فای داشته باشید این امر شدنی ست، یعنی اگر ترجیح دهید که در زمان یا مکان های خاصی تنها از شبکه وایرلس استفاده کنید تا از مصرف داده تلفن همراهتان جلوگیری شود این امر امکان پذیر است. و نکته مهم دیگر در مورد فای اینکه اگر ترافیک اینترنت خود را در یک دوره زمانی استفاده نکنید، گوگل ترافیک باقی مانده را به شما پس خواهد داد. بنابراین اگر برای مثال 30 دلار بابت خرید 3 گیگ ترافیک در یک ماه پرداخت کنید، اما در انتهای ماه تنها 2.5 گیگ آن را استفاده کرده باشید، مابقی ترافیک مانده به دوره بعد انتقال می یابد.
و یک برگ برنده بزرگ دیگر که در استفاده از فای خواهید داشت اینکه: پروژه فای هم اکنون بر روی دستگاه های Nexus 6 نیز قابل استفاده می باشد. تنها چیزی که راجع به استفاده این سرویس در Nexus 6 وجود دارد این است که، مانند تمامی سرویس های گوگل که به تازگی راه اندازی می شوند، در صورتی که بخواهید فای را بر روی Nexus  نیز داشته باشید، نیازمند آن هستید تا فردی که از قبل در آن حضور داشته برایتان دعوت نامه بفرسد.
در کل با تمام چیزهایی که گفته شد آیا فای در نوع خود نوعی پروژه انقلابی به محسوب می شود یا خیر؟ و سوال دیگر اینکه آیا فای در مقایسه با طرح های سنتی پیشین واقعا قادر به صرفه جویی در هزینه های فعلی تان خواهد شد ؟ پاسخ این سوال کاملا بستگی به نگرش شما راجع به فای دارد – گرچه برای بیشتر افراد شاید پاسخ بله باشد.

منبع:فيس آي تي


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share