در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

چیپست S1 در اپل واچ یک چیپست ۲۸ نانومتری ساخت سامسونگ است

دوشنبه 9 آذر 22 12:09 |   |

دسته بندی:

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر چیپست S1 در اپل واچ یک چیپست ۲۸ نانومتری ساخت سامسونگ است

زمانی که اپل ساعت هوشمند خود را معرفی کرد، ما با کلیات این ساعت همیشه رو به رو بودیم و خبری از مشخصات اصلی سخت افزار نبوده است. فقط گفته شد که قدرت این دستگاه را چیپست جدیدی تحت عنوان Apple S1 تامین میکند. اما مرحله کالبد شکافی همه چیز را ثابت خواهد کرد؛ Apple S1 یک چیپست در ابعاد 5.2 در 6.2 میلیمتر ساخت “سامسونگ” است. در ادامه همراه باشید.

 

در این که سامسونگ این تراشه را تولید کرده است هیچ تعجبی نیست و شاید بگوییم غیر از این نیز انتظار نداشتیم، بی راه نباشد. این تراشه کاملا توسط اپل طراحی شده است و توسط سامسونگ به مرحله تولید انبود رسیده است. S1  تراشه ای ۲۸ نانومتری خواهد بود و سوال بزرگ نیز در همین زمینه برای ما شکل گرفته است که چرا ۲۸ ؟ با توجه به این که بیشتر پردازنده های کنونی در اسمارت فون با معماری ۲۰ نانومتری طراحی و تولید شده اند و حتی سامسونگ قدرت تولید تراشه های ۱۴ نانومتری را نیز دارد، آیا برای S1 کم گذاشته است؟ با این که در مورد عمر باتری اپل واچ مطالب زیادی را خواندید اما اکنون تصور کنید که این پردازنده به صورت ۱۴ نانومتری بود در نتیجه مصرف انرژی بسیار کمتر شده  حتی ابعاد کلی نیز میتوانتست باریک تر شود.

S1  از پردازنده ARM استفاده میکند اما در کل تمام جزییات اپل واچ در تاریکی کامل باقی مانده بود و تقریبا مشخصات سخت افزاری استفاده شده همانند یک راز توسط اپل هیچگاه بیان نشد با این حال میدانیم توسط این کالبد شکافی متوجه شدیم که دارای پردازنده گرافیکی PowerVR SGX543 همراه با 512MB رم خواهد بود. از Maxim برای کنترل صدا و از ADI AD7149 برای کنترل لمسی استفاده شده است.تراشه S1 همانطوری که در تصویر اول مطلب نیز معلوم شده است، کاملا مهندسی و ظرافت خاصی طراحی و تولید شده است. بیشتر قسمت های مهم در همین تراشه قرار گرفته است اما با این حال ۶ ماژول دیگر نیز در اطراف S1 قرار دارد. آیا اپل با نگفتن مشخصات فنی هدف خاصی را دنبال میکند؟ یا اصلا لازم است که مشخصات فنی بیان شود؟ نظر شما چیست؟

منبع:ترنجي


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share