در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

آموزش غیر فعال کردن ویژگی روشنایی خودکار در ویندوز 10

یکشنبه 18 مهر 95 12:07 |   |

دسته بندی:آموزش

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر آموزش غیر فعال کردن ویژگی روشنایی خودکار در ویندوز 10

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید در روشنایی روز، از حداکثر نور صفحه‌ی کامپیوتر برخوردار باشید، اما در ویندوز 10، با داشتن گزینه‌ی "روشنایی خودکار"، این امکان از شما سلب شده باشد. در این پست، قصد داریم نحوه‌ غیر فعال کردن گزینهی "روشنایی خودکار" در ویندوز 10 را به شما آموزش دهیم.

با معرفی ورژن جدید سیستم عامل ویندوز، شرکت مایکروسافت قابلیت جدیدی را در ویندوز 10 معرفی کرد که تحت عنوان "روشنایی خودکار" نام گرفته است. بیشتر صفحه نمایش‌های امروزی، حسگرهای حساس به روشنایی محیط اطراف را به همراه خود دارند. خاصیت روشنایی خودکار، با استفاده از این سنسورها، میزان نور محیط را اندازه گرفته و نور صفحه نمایش را به گونه‌ای تنظیم می‌کند که با نور محیط اطراف، مطابقت داشته باشد. از آن جا که صفحه نمایش، بخش زیادی از انرژی باتری را مصرف می‌کند، ویژگی روشنایی خودکار، باعث می‌شود با جلوگیری از اتلاف انرژی، عمر باتری لپ تاپ افزایش یابد.

مسئله‌ای که مطرح می‌شود این است که سنسورهای تشخیص نور محیط، هنوز به کیفیت 100% نرسیده‌اند و ممکن است در یک بازه‌ی زمانی کوتاه، تغییرات نور صفحه نمایش شما بسیار زیاد و آزاردهنده باشد. گاهی هم پیش می‌آید که بخواهید نور صفحه نمایش خود را در مقدار حداکثر آن قرار دهید. در این پست، به چگونگی غیرفعال کردن روشنایی خودکار در ویندوز 10 می‌پردازیم.

برای غیر فعال کردن این ویژگی، کافی است این ۳ مرحله زیر را انجام دهید:

۱-  بر روی دکمه‌ی start (شروع) ویندوز کلیک کرده و در قسمت جست‌و‌جو، عبارت "Power Options" که مربوط به تنظیمات باتری می‌باشد را وارد کنید.

روشنایی خودکار در ویندوز 10 با گزینه Power Options
 
۲- حال برای تغییر این تنظیمات، عبارت "Change plan Settings" را انتخاب کنید. در مرحله‌ بعد، بر روی گزینه "Change advanced power setting" کلیک کنید تا پنجره  مربوط به تنظیمات پیشرفته‌ باتری باز شود.
 
مراحل تنظیم روشنایی در ویندوز 10
۳- در پنجره باز شده، آنقدر به پایین بروید تا به بخش نمایش یا "Display" برسید. در اینجا بر روی علامت + در کنار عبارت فعال سازی روشنایی خودکار یا "Enable adaptive brightness" کلیک کنید تا تنظیمات آن باز شود. تنظیمات را مطابق میل خود تغییر دهید و در نهایت برای ذخیره تغییرات اعمال شده بر روی "OK" کلیک کنید.
 
تنظیمات روشنایی ویندوز 10 با گزینه Enable adaptive brightness
 

نکته: پیشنهاد می‌شود زمانی که از باتری به‌تنهایی استفاده می‌کنید، گزینه‌ی روشنایی خودکار را فعال کنید تا از اتلاف انرژی باتری لپ‌تاپ، جلوگیری شود و در زمانی که لپ تاپ به برق وصل است این گزینه را غیرفعال کنید تا از حداکثر نور صفحه برخوردار باشید.

به همین سادگی، توانستید در سه مرحله‌ی ساده، گزینه‌ی روشنایی خودکار در ویندوز 10 را فعال یا غیرفعال کنید.

منبع: FACEIT

برچسب: ویندوز۱۰  

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share