در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

افسانه خاموش !!

جمعه 16 مهر 95 12:07 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر افسانه خاموش !!

در سالهای گذشته، دو فرد تاثیرگذار در صنعت کامپیوتر از بین ما رفتند. خلاقیت و نوآوری که استیو جابز به واسطه محصولاتش به جهان عرضه کرد، غیرقابل انکار است ولی محصولات افسانه ای استیو جابز و دیگر شرکت ها و تمام ابزارهای محاسباتی همه و همه مدیون مردی به نام دنیس ریچی "پدر زبان c و سیستم عامل یونیکس" است.

استیو جابز

 

5 اکتبر 2011 یعنی دقیقا 5 سال پیش خبری با عنوان "اپل بدون جابز " منتشر شد که این خبر به قدری ناگهانی و تلخ بود که در ساعات اولیه خیلی ها آن را باور نداشتند اما این یک واقعیت تلخ در صنعت تکنولوژی بود. به گونه ای که افراد نظرات خود را در مورد مرگ وی این گونه بیان کردند:

وبگاه اپل: "استعداد، علاقه و انرژی استیو منبع نوآوری های بی شماری بود که زندگی همه را بهبود و غنا بخشید."

بیل گیتس: با وجود ارتباط نزدیک با جابز به عنوان دوست و همکار و رقیب در مورد جابز چنین گفت: "جهان به ندرت شاهد شخصی بوده است که مانند جابز بر او تاثیر گذار بوده باشد و این تاثبرات را نسل های زیادی حس خواهند کرد."

ریچارد استالمن: "جابز، کسی که پیشگام تبدیل کامپیوتر به یک زندان باحال بود، درگذشت."

درگذشت دنیس ریچی خالق زبان برنامه نویسی c و یکی از تاثیرگذارترین افراد عصر دیجیتال تنها با تفاوت یک هفته از استیو رخ داد اما پوشش رسانه ای قابل توجهی در مقایسه با مرگ جابز برای او ایجاد نشد.

دنیس ریچی پدر زبان c و سیستم عامل یونیکس

در این چند سال جابز را یک تکنولوژیست واقعی میدانند که ذهن خلاقانه ای داشت و اختراعات بزرگی را به ثبت رساند اما درست است که استیو سهم بالایی در صنعت کامپیوتر و تکنولوژی داشت ولی او تنها با درک بالایی که از طراحی صنعتی و نیاز کاربران داشت توانست در این زمینه مشهور گردد ومی توان گفت او یک بازاریاب و فروشنده عالی بود نه یک مخترع در صورتی که دنیس با اختراع تکنولوژی زبان c و استفاده از آن در توسعه سیستم عامل یونیکس موجبات گسترش این زبان حتی در سیستم عامل های امروزی را فراهم کرد به عبارت دیگر می توان زبان  c را که دنیس ریچی مخترع آن بود عامل رشد سریع دنیای دیجیتال و فناوری دانست. به گونه ای که مورخ کامپیوتر"پاول ای" نظر خود را در مورد ریچی بعد از مرگ وی این گونه بیان کرد:"اگر میکروسکوپ می داشتید و می توانستید درون یک کامپیوتر را نگاه کنید می توانستید دستاورد های دنیس ریچی این مخترع بزرگ  در عرصه دیجیتال را در همه جای داخل آن ببینید. "

در یک کلام اگر دنیس ریچی نبود نه گوشی های هوشمند اندرویدی وجود داشتند، نه DVR ها و نه مک ها و آیپدهای استیوجابز و حتی ویندوز 10، سرفیس بوک ها و آژور مایکروسافت هم به چنین مرحله ای نمی رسیدند.

منبع: FACEIT


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share