در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

باتری انعطاف پذیر پاناسونیک رؤیای ساخت گوشی های انعطاف پذیر را نزدیک تر کرد

شنبه 10 مهر 95 12:07 |   |

دسته بندی:موبایل

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر باتری انعطاف پذیر پاناسونیک رؤیای ساخت گوشی های انعطاف پذیر را نزدیک تر کرد

هر روز از رؤیای گوشی های هوشمند انعطاف پذیر می شنویم که به جای در دست گرفتن یک تکه آجر در دست یک گوشی با قابلیت خم شدن در دستانمان قرار می گیرد؛ اما برای تحقق این رؤیا باید ابتدا فناوری های زیرساخت آن فراهم شود. به عنوان مثال این گوشی باید یک باتری انعطاف پذیر داشته باشد.

پاناسونیک راه حلی ارائه داده است هر چند هنوز آماده ارائه به مصرف کنندگان نیست. این شرکت یک باتری با ضخامت 0,55 میلی متر که قابلیت خم شدن 25 درجه دارد را تولید کرده است. البته این باتری قابل انتظار برای گوشی های انعطاف پذیر نیست اما گامی مؤثر در تحقق این رؤیا محسوب می شود.

شاید مهم ترین چیزی که می توان در مورد این باتری گفت این است که این باتری می تواند در حالی که خم شده به شارژ شدن ادامه دهد. این دقیقاً همان چیزی است که باتری های لیتیوم یونی امروزی نمی توانند انجام دهند.

ظرفیت این باتری ها بین 17.5 تا 60 میلی آمپر است این یعنی که این باتری ها قدرت کمی در حد شارژ کارت های هوشمند یا پارچه های هوشمند دارند. با این حال پاناسونیک می گوید که قصد دارد این تکنولوژی را تا زمان تحقق رؤیای گوشی های هوشمند انعطاف پذیر ادامه دهد.

این شرکت اعلام کرد باتری های انعطاف پذیرش قابلیت تحمل خمیدگی فراتر از استانداردهای صنعتی ژاپن برای کارت های شناسایی است. این باتری ها بر روی کارت های هوشمند و کلیدهای کارتی که با باتری کار می‌کنند و همچنین لباس‌های هوشمند می تواند استفاده شود. این باتری می تواند حتی زمانی که دستگاه خم می شود نیز ویژگی‌های خود را حفظ کند.

پاناسونیک تنها شرکتی نیست که در حال توسعه فناوری های خمیده است سامسونگ نیز در این زمینه فعالیت می کند و احتمالاً در سال 2017 صفحه نمایش انعطاف پذیر خود را که قبلاً رونمایی کرده وارد عرصه تجاری کند.

منتشر شده در digitaltrends


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share