در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

با لوله تفنگ ماکرو عکاسی کنید

سه شنبه 6 مهر 95 11:07 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر با لوله تفنگ ماکرو عکاسی کنید

شرکت Venus Optics که در زمینهٔ تولید لنز تخصص دارد، اخیراً یک لنز عجیب و غیرعادی ساخته که بعید است مشابه آن را پیش از این دیده باشید. نام این لنز جدید Laowa 24mm f/14 Replay 2x Macro است و طراحی آن بیشتر از این‌که به لنزهای دوربین شباهت داشته باشد؛ شبیه لوله تفنگ است.

اما این طراحی غیرمعمول به خاطر تنبلی طراحان آن یا محدودیت‌های فیزیکی نیست. در حقیقت؛ لوله تفنگ مانند این لنز با هدف ساخته شده تا عکاسان با استفاده از آن؛ از اشیاء ماکرو بدون این‌که باعث ترساندن و دور کردن آن‌ها شوند؛ عکس بگیرند.

لنزهای فول-فریم این شرکت دارای ضریب ماکروی دو به یک است و گفته می‌شود در سخت‌ترین شرایط محیطی و دمایی کار می‌کند. البته هنوز اطلاعات بیشتری درباره این ‌که طیف دمایی که می‌تواند در آن کار کند یا شرایطی که محیط می‌تواند داشته باشد؛ منتشر نشده است.

علاوه بر این؛ اطلاعات بیشتری از ویژگی‌ها و مشخصات فنی آن گفته نشده است. هنوز کسی نمی‌داند که این لنز از چه قطعاتی تشکیل شده یا این‌که قرار است در چه تاریخی وارد بازار شود. تنها اطلاعاتی که درباره این لنز می‌دانیم آن است که قرار است سال 2017 برای مدل‌های نیکون F و کانن EF عرضه شود.

لنز دوربین جدید شرکت Venus Optics

قیمت این لنز مشخص نیست؛ اما Laowa به‌خاطر عینک‌های با قیمت مناسب معروف است. پس مطمئن باشید برای خرید لنزهای این شرکت نیازی به خالی کردن حساب بانکی‌تان ندارید.

سؤال مهمی که پیش می‌آید آن است که آیا واقعاً این لنز می‌تواند برای هدفی که ساخته شده مفید باشد و مطابق انتظارات عمل کند؟ آیا واقعاً این لنز باعث ترساندن و فرار کردن حشرات نمی‌شود؟‌ کسی نمی‌تواند با قطعیت پاسخ دهد.

Laowa 24mm f/14 Replay 2x Macroلنز دوربین

اما یک چیز مسلم است. انسان‌ها با دیدن لوله تفنگ می‌ترسند و فرار می‌کنند. پس حتماً از حالا می‌دانید که این لنز داخل هیچ کدام از کیف‌های دوربینی که دارید جا نمی‌گیرد. ظاهراً طول این لنز حدود 46 سانتی‌متر است.
منتشر شده در shabakeh-mag

 

برچسب: CAMERA   دوربین   لنز  

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share