در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

بهترین چیزی که می تواند شما را در مقابل هکرها حفظ کند

دوشنبه 5 مهر 95 01:07 |   |

دسته بندی:امنیت

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر بهترین چیزی که می تواند شما را در مقابل هکرها حفظ کند

احراز هویت دو عاملی: موجب می شود هنگامی که یک هکر قدرتمند رمز عبور شما را در دنیای وب به دست آورد شما نگران نشوید و حس خوبی داشته باشید.

روز پنجشنبه یاهو اعلام کرد که اطلاعات 500 میلیون حساب کاربری توسط هکرها به بیرون درز کرده است. اگر شما یکی از افرادی هستید که تحت تأثیر این هک قرار گرفته اید حتماً از این اتفاق بسیار نگران شده اید.

امنیت با احراز هویت دو عاملی، حتماً به نظرتان کودکانه است!

این واقعاً مایه تأسف است که احراز هویت دو عاملی برای تلفن های همراه مانند یک تمرین امنیت برای روبات ها محسوب می شود. کاربران گوشی های هوشمند اگر یک حساب کاربری فیس بوک داشته باشند حتماً با این مفهوم آشنا هستند.

مفهوم احراز هویت دو عاملی خیلی ساده است. با احراز هویت دو عاملی در یک سرویس مانند جیمیل هنگامی که رمز عبور را وارد می کنید یک کد نیز برای شما ارسال می شود. با این روش اگر کسی سعی کند وارد حساب کاربری جیمیل شما شود تا زمانی که به پیام متنی دسترسی نداشته باشد شکستن رمز عبور بسیار سخت می شود.

شاید شما راجع به نام اسرار آمیز احراز هویت دو عاملی این گونه فکر کنید: هنگامی که وارد حساب کاربریتان شوید اغلب به طور پیش فرض از رمز استفاده می کنید و شخص دیگری نمی تواند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد دیگر چه نیازی به احراز هویت دو عاملی است. اما حقیقت این است که این یک راه خوب برای تأیید هویت شماست اگر شما بخواهید از آن برای چیزی مثل کیف باشگاه استفاده کنید اما برای حفاظت از اطلاعات مهم روی شبکه های اجتماعی، حساب های بانکی و آدرس ایمیل نمی تواند به اندازه کافی امن باشد.

 

 

همه سرویس ها گزینه دو عملی را ارائه نمی دهند اما بسیاری از آن ها مثل گوگل یا فیسبوک این امکان را دارند. به این نکته توجه داشته باشید که برای احراز هویت دو عاملی همیشه نیاز به شماره تلفن نیست گاهی اوقات کد به ایمیل شما ارسال می شود.

در ادامه فهرستی از برنامه های محبوبی که از احراز هویت دو عاملی استفاده می کنند آورده شده است

- تنظیمات امنیتی فیس بوک: گزینه "Login Approvals" را انتخاب کنید.

- تأیید صحت 2 مرحله ای گوگل: با استفاده از جیمیل و غیره.

- تأیید ورود به توییتر

- تأیید ورود به اسنپ چت

- دو مرحله ای یاهو (به شیوه بسیار ناشیانه استفاده می شود)

- تنظیمات امنیتی لینکدین: در پایین صفحه به "Security" بروید و تنظیمات را فعال کنید.

- کلید امنیتی پی پال

- بانک چیس: اگر شما سعی کنید که وارد برنامه شوید به طور خودکار شما را وادار به دریافت یک پیام بر روی تلفن همراهتان می کند.

- اینستاگرام: متأسفانه باید بگوییم فاقد گزینه تأیید هویت دو عاملی است. با توجه به گسترش مخاطبان احتمالاً به زودی این گزینه به آن افزوده می شود.

منتشر شده در mashable

برچسب: security   امنیت   Yahoo   یاهو   Hack   هکر   هک  

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share