در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

از اپلیکیشن Allo گوگل به هیچ وجه استفاده نکنید!

پنجشنبه 1 مهر 95 12:07 |   |

دسته بندی:موبایل

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر از اپلیکیشن Allo گوگل به هیچ وجه استفاده نکنید!

ادوارد اسنودن به مردم هشدار داد که به هیچ عنوان از اپلیکیشن چت جدید گوگل استفاده نکنند زیرا گوگل به تمام مکالمات آن ها دسترسی خواهد داشت.
گوگل سرانجام اپلیکیشن جدید خود را عرضه کرد. این اپلیکیشن با استفاده از یک روبات تمام مکالمات کاربران را می بیند و برای آنالیزهای بعدی ذخیره می کند که به گفته گوگل برای بهبود اپلیکیشن استفاده خواهند شد.
این به این معناست که مکالمات روی سرورهای گوگل ذخیره می شوند و گوگل می تواند آن ها را بخواند. در حالی که گوگل قبلاً اعلام کرده بود این پیام ها برای مدت کوتاهی ذخیره می شوند و با حداقل میزان دسترسی به آن ها حریم خصوصی کاربران را حفظ خواهد کرد اما به نظر می رسد گوگل قصد دارد پیام ها را برای مدت طولانی نگه داری کند.
گوگل می خواهد از این مکالمات برای بهبود بخش هایی از این اپلیکیشن استفاده کند و با خواندن این مکالمات برای قابلیت هایی مثل پاسخ دهی هوشمند استفاده کند. با دسترسی به این اطلاعات این برنامه می تواند مکالمات افراد را تجزیه و تحلیل کند و از نحوه صحبت کاربران با یکدیگر به اطلاعات زیادی دست یابد و با استفاده از آن ها پاسخ هایی را به صورت هوشمند در اختیار کاربران قرار دهد.

نکته مهمی که وجود دارد این است که گوگل با تجزیه و تحلیل این مکالمات می تواند تبلیغات هدفمند ارسال کند زیرا مکالمات کاربران شامل بسیاری از اطلاعات خصوصی آن‌هاست که برای تبلیغات هدفمند بسیار عالی است.

با ایجاد یک سری تغییرات گوگل می تواند خود را در برابر مراجع قانونی نیز مصون نگه دارد. تمامی مکالمات تبادل شده در این اپلیکیشن می تواند در اختیار نهادهای قانونی قرار بگیرد یعنی همان امکانی که واتس اپ و iMessage فاقد آن هستند و منجر به بروز مشکلاتی برای آن ها شده است.
همه مشکلات ذکر شده در بالا در توئیتر توسط آقای اسنودن به اشتراک گذاشته شده و به مردم می گوید که از Allo استفاده نکنند.

 

وی در توئیت خود نوشت:
                            دانلود رایگان برای امروز: ایمیل گوگل، گوگل مپس، سرویس کنترلی گوگل و Allo. از Allo استفاده نکنید.

و در توئیت دیگری نوشته است:
                   Allo چیست؟ یکی از اپلیکیشن های گوگل که تمامی پیام های ارسالی شما را ضبط می کند و آن را در صورت درخواست پلیس در اختیارشان قرار می دهد.


البته گوگل امکان مکالمه با رمزنگاری دو طرفه را نیز برای کاربران فراهم کرده که به طور پیش فرض غیر فعال است؛ اما در صورتی که این امکان را فعال کنند بسیاری از قابلیت های این اپلیکیشن از دسترس خارج خواهد شد و آن را به یک اپلیکیشن چت معمولی تبدیل می کند.
منتشر شده در independent

برچسب: application   google   گوگل   اپلیکیشن   allo   chat   چت  

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • نظرات دیگران

  0
  حسین شیرازی
  پنجشنبه 1 مهر 95 23:33

  سلام و خسته نباشید،
  مطلب جالبی بود.


  کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share