در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

Level عینکی با قابلیت ثبت فعالیت های فیزیکی

یکشنبه 7 شهریور 95 12:06 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر Level عینکی با قابلیت ثبت فعالیت های فیزیکی

در گذشته شرکت VSP Global در تلاش بود با همکاری گوگل فناوری های پوشیدنی را در قالب عینک پیاده سازی کند اما زیاد مورد استقبال واقع نشد و بازخورد چندان مثبتی از جانب کاربران دریافت نکرد.
حال این شرکت باز به میدان آمده و عینکی با قابلیت پیگیری فعالیت های فیزیکی کاربران ایجاد کرده است. این شرکت در حال همکاری با دانشگاه کالیفرنیاست تا عینک جدیدی را با نام level ارائه دهد.
این اولین باری نیست که VSP تلاش می کند وارد حوزه های تکنولوژی شود. این شرکت در گذشته نیز سعی داشت با همکاری گوگل عینکی را به کاربران ارائه دهد که پروژه با استقبال چندانی از سوی کاربران مواجه نشد.
اما این بار VSP قرار نیست عینکی با ساختار پیچیده مانند گوگل گلس ارائه دهد چرا که عینک جدید فاقد دوربین است و دیگر این حس را به اطرافیان منتقل نمی کند که شخصی که عینک دارد در حال فیلمبرداری یا عکسبرداری از آن هاست.
Level به گونه ای طراحی شده که در صورتی که کاربر به اطرافیانش اطلاع ندهد که در حال استفاده از یک عینک هوشمند است آن ها به هیچ عنوان متوجه نخواهند شد چرا که سنسورها و مدارها در دسته عینک پنهان شده اند و از نگاه دیگران به نظر می رسد که فرد عینکی ساده بر چشم دارد.
در نهایت با استفاده از اپلیکیشنی که بر روی موبایل نصب می شود می توان داده های مربوط به فعالیت های بدنی را مشاهده و آنالیز کرد.

هنوز مشخص نیست که level چه زمانی آماده عرضه عمومی است اما در حال حاضر VSP با همکاری دانشگاه کالیفرنیا در حال توسعه آن هستند و نمونه های اولیه آن در سال آینده در دسترس تعدادی از کاربران قرار خواهد گرفت.
منتشر شده در mashable

 


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share