در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

7 ویژگی برتر اندروید7 در مقایسه با iOS

پنجشنبه 4 شهریور 95 01:06 |   |  تعداد مشاهده: 443 |

دسته بندی:موبایل

|

[[rateUserCount]]7 ویژگی برتر اندروید7 در مقایسه با iOS

نسخه جدید اندروید تفاوت های زیادی با نسخه های قبلی دارد و جالب تر تفاوت های آن با iOS است. اندروید 7 ویژگی هایی دارد که شما هرگز آن ها را در iOS نخواهید دید.
1-ویژگی چند پنجره ای: این ویژگی بدین معناست که شما می توانید از دو برنامه به طور هم زمان استفاده کنید فارغ از اینکه دستگاه شما یک گوشی یا تبلت است. فقط کافی است لیست برنامه های اخیر را باز کنید و پس از آن برنامه مورد نظر خود را نگه دارید و آن را به کنار برنامه دیگر ببرید. البته اپل سال گذشته ویژگی مشابه آن را در iOS معرفی کرد اما فقط در iPad کار می کند و iPhone ها این قابلیت را ندارند.

2-مزیت دیگر آن تنظیم اندازه صفحه نمایش برای گوشی های بزرگ است. بدین معنی که در منوی تنظیمات می توانید اندازه کل رابط کاربری گوشی را بزرگ یا کوچک کنید. شما با کوچک کردن صفحه می توانید اطلاعات بیشتری را در صفحه ببینید. این ویژگی مشابه قابلیت بزرگنمایی iOS است که در گوشی های اخیر آیفون وجود دارد اما iOS اجازه کوچک کردن صفحه را نمی دهد.

3-هنگامی که چند برنامه در حال اجراست شما می توانید با دو بار ضربه زدن روی دکمه برنامه های اخیر به سرعت برنامه ای که استفاده می شود را تغییر دید که سرعت آن در مقایسه با iOS بیشتر است.

4-اندروید جدید به شما اجازه می دهد تا کنترل بیشتری روی تنظیمات سریع داشته باشید از Wi-Fi گرفته تا موقعیت مکانی و ... . یک دکمه Edit وجود دارد که به شما اجازه می دهد برای منوی تنظیمات سریع گزینه های جدیدی تنظیم کنید.

5-هر یک از گزینه های موجود در تنظیمات اندروید 7.0 با یک ویژگی اطلاعاتی سریع می آید. شاید این به نظر شما بزرگ نباشد اما با این ویژگی شما تا حد زیادی می توانید در زمان صرفه جویی کنید. مثلاً نیازی نیست برای مشاهده مقدار فضای ذخیره سازی موجود یا میزان شارژ باتری حتماً وارد منوی آن شوید بلکه اطلاعات مربوط به آن به راحتی در دسترس شما قرار دارد و می توانید آن را ببینید.


6-یک منوی کشویی جدید که به شما این امکان را می دهد که گزینه های مورد نظر خود را کمی سریعتر ببینید.

7-اندروید جدید برای کار با پلتفرم جدید واقعیت مجازی طراحی شده است. هر چند در حال حاضر در دسترس نیست اما برای تلفن های آینده اندروید کمک بزرگی است. البته اپل در گذشته به واقعیت مجازی علاقه نشان داده اما در حال حاضر در این زمینه توقف کرده است؛ اما اندروید در حال کار بر روی VR است.

البته با توجه به رقابت تنگاتنگ دو سیستم عامل اندروید و iOS بسیاری از تغییرات انجام شده در اندروید نوقا منطبق با چیزهایی است که در iOS وجود داشته و همچنین iOS نیز تغییرات جدید خود را با ویژگی های اندروید انطباق می دهد و به عبارتی می توان گفت دو سیستم عامل شباهت بسیاری به هم دارند اما در حال حاضر نوقا یک قدم جلوتر است.

منتشر شده در businessinsider

 


نظرات کاربران
  • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
  • [[item.name]] [[item.created_at|pDate]]

    [[answer.name]] [[answer.created_at|pDate]]

    کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]