در حال بارگذاری
در حال بارگذاری

جاده های موزیکال: 5 جاده ای که موسیقی می نوازند!!!

چهارشنبه 3 شهریور 95 01:06 |   |

دسته بندی:اخبار تکنولوژی

|

[[rateUserCount]]تصویر اصلی خبر جاده های موزیکال: 5 جاده ای که موسیقی می نوازند!!!

شما احتمالا با نوار پر سر و صدا که در حاشیه جاده ها هنگام عبور اتومبیل از روی آن صدای نفرت انگیزی ایجاد می کند برخورد کرده اید. این نوارها برای هشدار به رانندگان هنگام نزدیک شدن بیش از حد به لبه جاده استفاده می شود و با شنیدن صدای این شیارها راننده باید سرعت خود را کم کند.
در اغلب موارد این نوارها جز ایجاد صدای ناخوشایند که موجب آزار راننده ها می شود کاربردی ندارند اما 5 جاده در دنیا وجود دارد که هنگام عبور راننده از روی شیارها موسیقی نواخته می شود.
1.دانمارک
در سال 1995 دو هنرمند دانمارکی ابزاری ساختند که با قرار دادن آن ها در نقاط نزدیک به هم صدای جالبی تولید می کرد. آن ها جاده ای را با این اختراع جدید فرش کردند.
2.نیومکزیکو
مسئولان حمل و نقل نیومکزیکو امیدوارند با این طرح به کم کردن سرعت اتومبیل ها در جاده ی تاریخی بین Albuquerque و TIJERAS کمک کنند و میزان حوادث جاده ای را کاهش دهند. اگر رانندگان بخواهند ملودی جاده را بشنوند باید سرعت 45 مایل در ساعت داشته باشند و حتی اگر کمی آرام تر یا سریعتر حرکت کنند از شنیدن صدای موسیقی جاده محروم می مانند.
3. کالیفرنیا
جاده موزیکال دیگری در ایالات متحده که برای رانندگانی که با سرعت 55 مایل در ساعت حرکت می کنند قطعه ای از موسیقی ویلیام تل اورتور را می نوازد. این شیارها در نزدیکی یک منطقه مسکونی نصب شده بود و دو هفته پس از نصب آن صدها نفر تماس گرفتند و از وجود آن شکایت کردند چرا که موسیقی برای آن ها مزاحمت ایجاد می کرد. پس از این ماجرا تصمیم گرفته شد که شیارهای موزیکال را به منطقه ای صنعتی منقل کنند که مزاحم ساکنان منطقه نباشد.
4. ژاپن
تعدادی از مهندسان ژاپنی هنگام ایجاد شیارهای جاده ای در شینودا متوجه شدند که شیارهای صدای جالبی تولید می کنند. در حال حاضر چندین جاده موزیکال در ژاپن وجود دارد که از جمله آن ها جاده ای در نزدیکی کوه فوجی است.

5. کره جنوبی

حدود 70 درصد از تصادفات در بزرگراه های کره جنوبی توسط رانندگان آشفته یا در حال چرت زدن اتفاق می افتد. بنابراین تصمیم گرفته شد در جاده های خطرناک برای جلب توجه رانندگان و کاهش تصادفات از شیارهای موزیکال استفاده شود.


این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران
 • دیدگاه شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد
 • کالاها را مقایسه کنید کالاها را مقایسه کنید حداکثر[[maxCompareItem]] محصول [[messageCompare]]
  Share
  Share
  Tweet
  Share
  Share